Evdeki İç Kapılarınızı Nasıl Boyamalısınız – İpuçları

Çoğu insan, hasarları onarmak için dış kapıları düzenli olarak yeniden boyamanın önemli olduğunu anlar, ancak iç kapılar genellikle gözden kaçar. Gerçek şu ki, iç kapılar da çok fazla suistimal ediyor, bu nedenle iç kapılar zaman zaman yarı bir boya ile yeniden boyamak, onları olabildiğince iyi gösteriyor. Boyalı iç kapılar, evinizin canlandırması için taze bir sıçraması da sağlayabilir.

İç Kapılar İçin En İyi Boyayı Seçmek

Herhangi bir şey yapmaya başlamadan önce, iç kapılarda hangi boyanın kullanılacağına karar vermek önemlidir. Genel olarak, iç kapılar için en iyi boya yarı parlaktır çünkü temizlenmesi kolaydır ve uzun süre kalıcı bir kaplama sağlar, ancak parlaklık da iyidir. Bu yazının amaçları doğrultusunda, düz bir kapıyı boyadığınızı, dolayısıyla kazıma ve zımparalama gerektirmediğini varsayacağız. Mevcut renkli bir kapıyı yeniden boyuyorsanız, onu menteşelerden çıkarmanız, mevcut boyayı çıkarmanız ve kapıyı zımparalamanız gerekecektir. Düz kapılar için, kapıyı menteşelerine asılıyken kolayca boyayabilirsiniz.

İç Kapılar Nasıl Boyanır?

  1. Bir boya fırçası kullanarak, kapının düz olmayan tüm alanlarına boyanızı sürerek başlayın. Örneğin, kapınızın panelleri veya iç kısımları varsa.
  2. Boya kurumadan önce, kapının kalan yüzeyini boyamak için bir rulo kullanın. Boya fırçası kullanılarak oluşturulmuş tüm damlama izlerinin üzerinden geçtiğinizden emin olun.
  3. Kuruduktan sonra 1. ve 2. adımları tekrar izleyin. İstediğiniz görünümü elde edene kadar bu yöntemi izlemeye devam edin.

Gömme Kapılar Boyama

Düz kapılar, sadece bir rulo kullanabileceğiniz için boyaması en kolay olanlardır. Merdanenin ürettiği dokudan kurtulmak için hemen geniş bir fırça ile fırçaladığınızdan emin olun. Kaplama olan bir kapıyı boyuyorsanız, cilayı düzeltmek için katlar arasını zımparalamak isteyebilirsiniz.

Panelli Kapıları Boyama

Yükseltilmiş panelli kapıların boyanması daha fazla zaman alır. Ahşabın damarları yönünde çalışarak panelleri doldurarak başlayın. Ardından, panellerin etrafını boyayın. Panelleri boyarken dikkatlice boyadığınızdan emin olun. Boyanın diğer alanlara gitmesine izin verirseniz, kötü görünümlü kenarlar elde edersiniz.

İnsanların iç kapılar boyarken karşılaştıkları sorunların çoğu, çok hızlı boyamaya çalışmaktan kaynaklanıyor. Kendinize bolca zaman verin ve aradığınız rengi elde etmek için birkaç kat yapmaya hazır olun.

Bir kapıyı boyamak için tamamen düz bir şekilde yerleştirecek yeriniz yokmuş gibi hissediyorsanız veya birkaç kat yapıp kurumasını bekleyecek vaktiniz yoksa, hazır boyalı bir kapı satın almak her zaman bir seçenektir.

Bir Cevap Yazın

  1. Evdeki İç Kapılarınızı Nasıl Boyamalısınız – İpuçları için yorumda bulun

    Evdeki İç Kapılarınızı Nasıl Boyamalısınız – İpuçları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evdeki İç Kapılarınızı Nasıl Boyamalısınız – İpuçları için ilk yorumu yapabilirsin.