Evinizi Aydınlatmak İçin Asma Işık Fikirleri

Bir evi aydınlatmak ve ev dekoruna görsel çekicilik eklemek söz konusu olduğunda, asılı ışıklar önemli bir rol oynar. Pazar, yaratıcı tasarımlara, yenilikçi formlara ve benzersiz dokulara sahip asma ışık ile doludur.

Asma Işık Nedir?

Asılı ışıklar sadece için değil, dekorun odak noktasıdır. Asılı bir ışık – tek bir asılı veya bir dizi asılı ışık – tavandan bir kordon, zincir veya metal çubukla sarkan bir sarkıt aydınlatma armatürüdür. Bir damla veya askı olarak da adlandırılan asılı ışıklar, genellikle yemek masasının üzerine, yatağın üstüne, mutfak tezgahının üzerine, fuayede, çalışma odasında veya balkonda veya sanat eserinin üzerine asılır. Asma aydınlatma armatürü, ışığı masa veya sanat eseri gibi tam olarak aydınlatılması gereken alana getirir ve görev aydınlatması olarak çalışır.

Farklı Türde Asılı Işıklar

Sarkıt Aydınlatma

Tavana bir sarkıt lamba takılır ve bir çubuğa, kabloya, boruya, zincire veya ipe asılır. Evin tarzına bağlı olarak, bir küme veya bağımsız bir aydınlatma armatürü olarak asılabilir. Aşağı ışıklı sarkıt lambalar görev ışıkları olarak kullanılır ve ters çevrilmiş/yukarı ışıklı sarkıt lambalar, parlak gölgeli hoş bir ambiyans yaratmaya yardımcı olur.

Asma Işık

Avizeler

Bir avizenin yaydığı saf lüks, herhangi bir evi dönüştürebilir. Avizeler çeşitli malzemelerde (kristaller, cam, metal vb.) ve şelale, küre, lineer, çanak, spiral, sputnik vb. tarzlarda mevcuttur. Mum şeklindeki avizeler, evlerinde geleneksel asılı ışık istiyorum.

Asılı Fener Işıkları

Fenerler, çeşitli bütçelere ve ev tarzlarına uygun, iç mekanlarda olduğu kadar dış mekanlarda da kullanılabilen çekici asma aydınlatma seçenekleridir. Hem duvarlarda hem de tavanlarda çeşitli köşelere ve kancalara bir fener asmanın birçok yolu vardır. Asılı fenerler çekicilik katar, drama sağlar ve ayrıca etkili görev aydınlatması sağlar. Sade ve zarif, asılı fenerler, bir alanın dekor bölümünü yükseltebilir.

Kristal Asılı Işıklar

Parıldayan kristallerden yapılmış asma lambalar, oturma odanızın görünümünü anında değiştirebilecek çeşitli tasarımlarda mevcuttur. Kristalin parlaklığı çoğu iç tasarım şemasında işe yarar. Etraftaki renkleri kırarak, iç tasarım şemalarına her zaman sofistike bir dokunuş getiriyor.

Tavan Vantilatörü Işıkları

Günümüzde tavan vantilatörleri ışık seçenekleri ile karşımıza çıkmaktadır. Bir vantilatöre takılan ışıklar, evin iç kısmına zarif bir dokunuş katar. Işıklı tavan vantilatörleri, abajurlar, oymalar, çekme ipleri, paslanma önleyici özellikler ve çoklu LED renk seçenekleri gibi harika özelliklerle tasarlanmıştır. Tüm alanı aydınlatmanın yanı sıra benzersiz bir cazibe katıyor.

Bir Cevap Yazın

  1. Evinizi Aydınlatmak İçin Asma Işık Fikirleri için yorumda bulun

    Evinizi Aydınlatmak İçin Asma Işık Fikirleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Evinizi Aydınlatmak İçin Asma Işık Fikirleri için ilk yorumu yapabilirsin.