Faizsiz Ev Alınabilir Mi?

Bankalar tarafından vatandaşlara sunulan konut kredilerindeki faiz oranlarının yüksek olması insanları farklı arayışlara itmiş bulunmaktadır. Faizsiz ev satın almak isteyen vatandaşlar banka harici alternatiflere yönelmek durumunda kalmıştır. Çünkü normal banka kredisi çektiklerinde hemen hemen bir ev parası kadar da faiz ödemek durumunda kalmaktadırlar. Bununla birlikte bir kısım vatandaşlarda inançları gereği faize bulaşmak istememekteler. Ancak doğrudan peşin olarak da ev alacak durumları bulunmamaktadır. Hal böyle olunca insanlar, faize bulaşmadan ev almanın mümkün olup olmadığını araştırmaktalar.

Faizsiz Ev Alma İmkanı Sunan Kurumlar Nelerdir?

Günümüzde birçok farklı kurum insanların hem dini inançları gereği faize olan hassasiyetinden dolayı hem de düşük bütçeli insanları ev sahibi yapma ihtiyacından dolayı yeni projeler başlatmıştır. Bu projeler kapsamında insanlara faize bulaşmadan ev alma imkanı doğmuştur. Gerekli şartları sağlayan hemen her vatandaş peşinatlı ya da peşinatsız olarak hiçbir faiz ve vade farkı ödemeden rahatlıkla ev sahibi olabilmektedir. Artık başta dar gelirli vatandaşlarımız olmak üzere bütün vatandaşlarımız için faizsiz ev almak mümkündür.

Faizsiz ev almayı sağlayan kurumların başında Eminevim, Birevim ve Fuzulev gelmektedir. Her biri kendi içinde farklı şartlar ve imkanlar sunan bu kurumlar ile faize bulaşmadan, peşinatsız ve vade farkı ödemeden ev sahibi olabileceksiniz. Her biri ödeme dahil bütün mali işlemlerini anlaşmalı bankalar üzerinden sağlayan bu kurumlar ile sizde hayalinizdeki eve hiçbir şekilde faize bulaşmadan sahip olabileceksiniz. Aylık ödemeleriniz sizlerin ekonomik durumlarınıza göre belirlenmekte ve peşinat verip vermeme tamamen sizin isteğinize bırakılmaktadır.

Faizsiz Ev Satışı Yapan Firmalar Güvenilir Mi?

Faizsiz ev satımı noktasında en çok faaliyet gösterenler arasında Eminevim, Birevim ve Fuzulev yer almaktadır. Faizsiz ev alma imkanı sunan bu firmalar çalışma prensibi açısından genel olarak aynıdır. Genel mantık itibariyle imece yani yardımlaşma sayesinde bir araya getirdikleri üyelerini konut, araba ya da dükkan sahibi yapmaktadır. Kredisiz ve faizsiz ev alma noktasında bankalardan biraz daha farklı çalışan bu kurumlar müşterilerine herhangi bir garanti sunmamaktadır. Yani çift taraflı olarak herhangi bir güvence söz konusu değildir.

https://www.tasarruflaev.com/faizsiz-ev-alma-firsati.php

Bir Cevap Yazın

  1. Faizsiz Ev Alınabilir Mi? için yorumda bulun

    Faizsiz Ev Alınabilir Mi? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Faizsiz Ev Alınabilir Mi? için ilk yorumu yapabilirsin.