Gardırop Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Genel olarak seçimi yapılırken, görüntüsüne, rengine ve o an ki şıklığına dikkat edilmekte, diğer unsurlar ise göz ardı edilmektedir. Haliyle bu durum büyük hayal kırıklıklarının olmasına sebebiyet vermekte ve evde fazlasıyla sırıtan bir gardıroba sahip olmanıza davetiye çıkaracaktır. Bu nedenle gardırop seçimi yaparken bazı noktalara özen göstermek ve daha dikkatli olmak gerekmektedir. Peki gardırop alırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir?

Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Gardırop Alırken Dikkat Edilmesi Gereken

Gardırobun Görüntüsünden Çok İşlevselliği Önemlidir

seçimi yaparken, her şeyden önce kıyafetleriniz, ayakkabılarınız, aksesuarlarınız ve giyilebilir her türlü eşyanızın gözünüzün önüne gelmesi gerekmektedir. Tüm bu eşyalar, gardıroba sığmalı ve bu eşyalara ulaşabilmeniz kolay olmalıdır. Bu nedenle seçmiş olduğunuz gardırobun işlevselliği büyük önem taşımaktadır. Seçmiş olduğunuz gardırobun, eşyalarınıza özel bölmelerinin olması, askı alanının fazla olması ve çekmecelerinin yeterli olması, ciddi anlamda büyük bir avantaj sağlamanıza neden olmaktadır. Bununla birlikte, eşyalarınız arasında asılacak olanların mı, çekmeceye koyulacak olanların mı yoksa rafa dizilecek olanların mı daha fazla olduğuna karar verin. Kararınızın ardından bu doğrultuda bir seçim yapmaya gösterin.

Gardırobun Boyutu da Önemlidir!

Gardırop seçimi yapmadan önce, evinizin herhangi bir odası üzerinde gardırobunuzu koyacağınız alanı belirlemeniz gerekmektedir. Aksi halde almış olduğunuz gardırop, çok küçük ya da çok büyük gelerek, ciddi sorunlara yol açabilmektedir. Hatta bu konuda göz kararınıza güvenmiyorsanız, müsait olan alanın boy ve genişlik değerlerini ölçüp, bu değerleri bir kağıda yazarak alışverişe gidebilirsiniz. Ardından seçeceğiniz gardırobu çok daha rahat bir şekilde alabilirsiniz. Bu durumun yanı sıra, sizin fiziksel özellikleriniz de gardırobun boyutu konusunda göz ardı edilmemesi gereken bir diğer konudur. Eğer boyunuz çok kısaysa, boyunuza uygun bir gardırop alarak, büyük bir erişim kolaylığı sağlayabilirsiniz. Ancak aksi bir durumda, eşyalarınıza ulaşmanız dakikalarınızı alabilmekte ve bu durum haliyle çok can sıkıcı olabilmektedir.

Son Olarak Gardırobun Rengi

Gardırop seçimi konusunda diğer bütün hususlara dikkat etmenizin ardından, sıra gardırobun rengine gelmektedir. Gardırobun rengi, erkekler için pekte önem taşımazken, bayanlar için hayati denebilecek kadar büyük önem taşımaktadır. Gardırop rengi konusunda unutulmaması gereken önemli noktalardan biri de, odanızın büyük bir alanını kaplayacak olan gardırobun aydınlatmaya büyük ölçüde kısıtlama getireceğidir. Bu nedenle gardırobun aydınlatmaya olan zararını azaltabilmek adına açık renklere yönelmek daha mantıklı bir seçim olacaktır. Bununla birlikte gardırobun üzerinde yer alan boy aynası, her konuda olumlu bir artı olarak karşınıza çıkacaktır.

Bir Cevap Yazın

  1. Gardırop Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler Gardırop Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler için yorumda bulun

    Gardırop Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gardırop Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler için ilk yorumu yapabilirsin.