Gotik Banyo Tasarımları

Evinizde özgün ve sıradışı bir banyo tasarımı oluşturmak istiyorsanız, dünyanın en eski tasarım akımlarından birisi olan gotik çizgisini benimseyebilirsiniz. Özellikle yurtdışında yaygın bir şekilde kullanılan gotik banyo tasarımları genelde büyük villa ve şato gibi yapılarda tercih ediliyor. Apartman tipi dairelerde pek rastlanmayan gotik banyolarda kendinizi rahatlatıp dinlenmenizi sağlayacak atmosferi oluşturabilmeniz mümkün.

İşin güzel tarafı gotik banyolarda aradığınız hemen her şey mevcut: Lüks, romantizm, ortaçağdan kalma ve biraz da ürkütücü bir ambiyans. Sizce de harika olmaz mıydı?

Renklerde sıradışı tercihler göze çarpıyor

Genel olarak siyah, mor, mavi, kırmızı, şarap rengi ve bu renklere benzer koyu tonların hakim olduğu gotik banyolarda çok nadir de olsa nötr renklerin kullanıldığı görülebilir. Ancak daha çok kontrast oluşturmak için sakin renk tonları tercih edilir. Duvarlarda ise çoğunlukla tek renk boyalar kullanılırken, ara ara küçük çiçek desenlerinden oluşan duvar kağıtlarına da rastlayabilirsiniz. Zeminde ise tıpkı bir satranç tahtası gibi damalı karo seramikler kullanılır. Böylece ortaçağ döneminden günümüze ulaşmayı başaran şık ve bir o kadar da rahatlatıcı bir hava banyo içinde oluşturulur.

Seçenekleriniz saymakla bitmeyecek kadar çok

Çok dikkatli ve titiz bir şekilde ahşap kullanımına denk gelebilmeniz de mümkün. Ancak büyük çoğunlukla, özellikle küvet kısmında oval şeklindeki seramik yapılar tercih edilir. Küvetler siyah ve beyaz renklerinde de olabilir.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Gotik Banyo Tasarımları için yorumda bulun

    Gotik Banyo Tasarımları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gotik Banyo Tasarımları için ilk yorumu yapabilirsin.