Güzel ve Küçük Salon Tasarımları

Siz de çoğu insan gibi başlığı okuduğunuzda tepki olarak “Bir salon hem küçük, hem de güzel nasıl olabilir?” diyorsanız çok yanılıyorsunuz. Evet, pekala bir salon hem küçük hem de güzel olabilir! Yeter ki severek, araştırarak ve çeşitli kaynaklardan ilham alarak salonlarınızı dekore edin. Pahalı mobilyalara binlerce lira ödemenize rağmen hala daha hayalini kurduğunuz salonu oluşturamadıysanız, aşağıda listelenen 25 farklı salon tasarımı aradığınız ilhamı size verebilir. Bu sayede küçük yaşam alanlarını nasıl daha verimli değerlendirebileceğinizi de öğrenebilirsiniz.

Köşeleri etkin kullanın

Salonların köşeleri çoğu zaman unutulur, etkin ve verimli bir şekilde değerlendirilmez. Eğer salonunuzda kısıtlı alana sahipseniz, köşeleri mutlaka kütüphane veya lambader gibi dekoratif öğelerle doldurmanızda fayda olacaktır. Yukarıya doğru uzayan, yüksek eşyalar da salona ayrı bir derinlik katacaktır.

İşlevsellik çok önemli

Halihazırda kullanıyor olduğunuz oturma odasındaki koltuğa uzanın ve etrafınıza şöyle bir bakın. Son zamanlarda kullandığınızı hiç hatırlamadığınız eşya ve mobilyalar var mı? Öyleyse kaldırın gitsin! Küçük salonlarda sadece işlevsel ve şık olan mobilyalara yer açmanız gerekir. Çok fazla yer kaplayan hantal ve büyük eşyaların küçük salonları daha da bunaltıcı bir atmosfere soktuğu biliniyor.

Askıları da kullanabilirsiniz

Sadece televizyon için kocaman bir TV ünitesiyle salonu kaplama ne kadar akıllıca? Bunun yerine doğrudan televizyonu duvara asmayı tercih edebilirsiniz. Farkı gördüğünüzde siz de çok şaşıracaksınız!

Bir Cevap Yazın

  1. Güzel ve Küçük Salon Tasarımları için yorumda bulun

    Güzel ve Küçük Salon Tasarımları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Güzel ve Küçük Salon Tasarımları için ilk yorumu yapabilirsin.