Kanvas Tablo Nedir?

Kanvas Tablo

Dekorasyonun en önemli noktalarından biri de duvarlardır. renklerine uygun olarak seçilecek tablolar ile farklı ambiyanslar oluşturulabilir. Bu konuda kanvas tablo çeşitleri büyük önem taşımaktadır.

Kanvas Tablo Nedir?

Kanvas tabloları özel olarak tasarlanmaktadır. Özel olarak tasarlanan bu tablolar dekorasyonda çok fazla tercih edilmektedir. Ebat ve boyutları da kişiye göre değişen tercihler doğrultusunda tablo ölçüleri  belirlenmektedir. Ağırlığı da bu oranda değişmektedir. Kanvas tablolar yüzde yüz pamuktan olan tuval bezleri üzerine yapılmaktadır. Basılması işlemi su bazlı püskürtme yöntemi ile gerçekleştirilmektedir. Kullanılacak olan ahşap şaseler öncelikle fırınlanmaktadır. Daha sonra tuval bezi gerilerek üzerine monte edilmektedir. Çerçeveye sahip olup olmaması da isteğe göre değişmektedir.

Kanvas Tablo Nasıl Hazırlanmaktadır?

Kanvas tablo üretiminde özel işçilik ve doğru yöntemler kullanılması çok önemlidir. Kanvas tablo fiyatları da buna göre değişim göstermektedir. Tablo Plus olarak hazırlanan tüm kanvas tablolar baskıya uygun boyutta ürünler ile tasarlanmaktadır. Yüksek çözünürlükte dijital görseller kaliteli bir estetik görünüm sunmaktadır. Kaliteli kanvas tablo için kaliteli malzemeler ve ekipmanlar kullanılmalıdır. Teknolojik alt yapı bu yüzden çok önemlidir. Baskıya hazırlık aşamasında çözünürlük ayarlamaları çok önemlidir.

Boyalar tuval bezi yüzeyine sabitlenirken dikkat edilmelidir. Aksi takdirde renklerde zamanla solma yaşanacaktır. Bunun yanı sıra dikkat edilmez ise zamanla boyalarda dökülme de yaşanabilmektedir. Kullanılan boyaların kimyasal özelliği de çok önemlidir. Boyalar zararlı maddelerden oluşuyor ise zamanla dökülme yaşanacaktır. Ayrıca insan sağlığı açısından da zararlı maddeler tercih edilmemelidir. Kartuş kullanımında kartuşun orjinal olmasına özen gösterilmelidir. Baskı kalitesinde bu konu da önem taşımaktadır.

Kanvas Neyden Yapılmaktadır?

Kanvas tasarımı farklı görseller, dijital ekipman ve alanında uzman tasarımcılar ile yapılmaktadır. Baskıya hazırlanan görsellerin kaynağı tasarıma göre değişmektedir. Kimi zaman kişiye özel tasarımlar kapsamında kullanılan dijital fotoğraflar, kimi zaman farklı ressamların kült resimleri tercih edilebilmektedir. Baskı işlemleri tamamlanmış olan tuvallerin kuruma aşaması, kaliteli kanvas üretimi için önem taşımaktadır.

Kuruma aşamasının başarılı şekilde tamamlanmasından sonra koruyucu malzemeler üzerine dikkatlice uygulanmalıdır. Bu aşamada yapılan hatalar, kanvasta iz olarak kendini belli edecektir. Yüzey korumasının tamamlanmasından sonra kanvas baskı son haline kavuşmaktadır. Aynı zamanda ahşap şasinin hazırlanması da çok önemlidir. Duvarda iz bırakmaması için koruma işlemlerinin tamamlanması ve tuval parçaları ile kapatılması gerekmektedir.

Bu aşamalar düzgün bir şekilde uygulandığında sonuç başarılı olacaktır. Aksi takdirde görüntü de ya da çerçevelenmeden sonra renklerin görünüşünde sorun çıkacaktır. Aşamalar özen ile uygulanmalıdır.

 

Kaynak : https://www.tabloonline.com.tr/

Bir Cevap Yazın

  1. Kanvas Tablo Nedir? için yorumda bulun

    Kanvas Tablo Nedir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kanvas Tablo Nedir? için ilk yorumu yapabilirsin.