konusarakogren.com İngilizce Eğitimindeki Avantajları

Her dilin kendine has gramer özellikleri bulunur. Cümle yapısı genel olarak değişse de isim, fiil, sıfat gibi kelime kullanımlarının görev bakımından farklı kullanımı bulunmayacaktır. Özellikle fiil kullanımlarında İngilizce de cümlenin ilk başında yer alan fiiller, değişen zaman kalıpları içerisinde de farklılaşabiliyor. Bu alanda kelime ezberleri yaparken ingilizce fiil kelimeler ve anlamları bularak ezberleyebilirsiniz. Ancak sadece filleri ezberlemek yetmeyecektir. Zaman kullanımlarına göre de filler farklı kalıplarda kullanılabilirler. Düzenli ve düzensiz olarak ikiye ayrılan fiiller kelime anlamı itibari ile de farklı anlamlarda kullanılabilir. İngilizcedeki pek çok sözcüğü tek bir anlam ile tam olarak karşılayabilmek mümkün olmuyor. Bu neden bir kelimenin birden çok anlamı olabilir. Bunların herhangi bir kuralı ya da püf noktası bulunmuyor. Ne kadar çok pratik yaparsanız, o kadar çok kalıp kullanımı öğrenirsiniz. Ve kelimelerin farklı anlamlarına aşina olabilirsiniz. Düzenli fiiller –ed takısı ile ilerlemektedir. Bunun yanında düzensiz fiillerin de daha çok pratik yapılarak kullanımları, anlamlandırılması ve cümle yapısı içerisindeki hal değişiklerinin bilinmesi gereklidir. Düzenli filler ed takısı alırken de bazı değişimlere uğrayabiliyor. Bunlardan birisi olarak fiil sonundaki harfin e ile bitmesi sayılabilir. Bu şekilde fillerde sadece –d sesi eklenir. Fiil y ile bitiyorsa y düşecek ve yerine ied takısı getirilecektir. Farklı özelliklerde bulunmaktadır.

Bir kuralı en iyi öğrenme yolu da her zaman için çok daha fazla pratik yapmaktır. Bu alanda ingilizce bağlaçlar listesi içerisinde de öğreneceğiniz kelimeler çok önemlidir. Kelimeleri ya da cümleleri bu kalıp kullanımlarla birbirine bağlayabilirsiniz. Ya da ilk cümleyi, diğerinin nedeni olarak sıralayabilirsiniz. Zaman bağlaçları olarak kullanılan when, while, as, after, before kelimeleri cümle içerisinde eylemin yapıldığı, yapılacağı zamanı belirtecektir. If, even if, unless, without, as if, so that gibi bağlaçlarda koşul bildirmektedir. Neden sonuç olarak cümleleri birbirine bağlayan kelimeler arasında ise so, as aresult of, thanks to gibi kelimeler kullanılabilir. Bağlaçların anlamına göre cümleye olumsuzluk katabilmeleri de mümkündür. Tamamen zıtlık bildiren bağlaçlarda bulunuyor. Althogh, even though, though bağlaçları cümleye –rağmen anlamı katmaktadır. Bazı durumlarda ise aynı durumu desteklemek amacı ile farklı bağlaçlar kullanılabilir. Bunlar arasında also, further, besides gibi bağlaçlar da tercih edilebilir. Cümle içerisindeki kelimelerin anlamları ve genel anlamı desteleyecek özelliklerdeki bağlaçlar seçilmelidir.

Kuralları çok iyi bir şekilde öğrenmek, her zaman için konuyu çok iyi bilmek anlamına gelmez. Söz konusu özellikle dil eğitimi olduğunda aktif bir çalışmanın faydası çok daha büyük olacaktır. Bu nedenle http://www.konusarakogren.com sisteminin başarılı olmasında kursiyerlerine verdiği aktif İngilizce dersleri bulunuyor. İngilizce sohbetler eşliğinde dersler işleniyor. Ana dili İngilizce olan eğitmenler sayesinde telaffuz alanında ilk plandan itibaren bir kalite elde edebilirsiniz. Kulak aşinalığı ile kelimelerin doğru telaffuzlarının iyice hafızalara kazınması da dil kullanımın aktif bir düzlenme devam etmesini sağlayacaktır. Sınıf ortamında mevcut ne kadar az olursa olsun, kaçırdığınız konular eğitiminizde koca bir delik oluşturabilir. Özellikle biraz çekimser kalıyorsanız ve pratik sırası size gelmiyorsa da eğitim için harcadığınız zamanın boşa gitmesi olacaktır.

Bir Cevap Yazın

  1. konusarakogren.com İngilizce Eğitimindeki Avantajları için yorumda bulun

    konusarakogren.com İngilizce Eğitimindeki Avantajları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak konusarakogren.com İngilizce Eğitimindeki Avantajları için ilk yorumu yapabilirsin.