Küçük Banyolar İçin Mükemmel Fikirler

Küçük banyolar için mükemmel fikirler uygulayarak konforunuzu daha fazla artırabilirisiniz. Küçük bir banyonuz varsa ve oturduğunuz ev kendinize aitse büyük ihtimalle alanı büyütemezsiniz. Fakat farklı fikirleri sayesinde banyonuzu daha ferah ve kullanılabilir bir hale getirebilirsiniz.

Küçük bir banyoya sahipseniz, bu istediğiniz dekorasyon ve konforu elde etme aşamasında sizi çok zorlayacaktır. Fakat yazımızda sizlere vereceğimiz bazı fikirler sayesinde daha şık ve daha kullanışlı bir banyo sahibi olabilirsiniz. Bir banyonun sizlerin ihtiyacını karşılamak, kendinizi iyi hissetmenizi sağlamak ve konfor sunma gibi görevleri vardır. Fakat siz banyoda geçirdiğiniz sürenin daha kaliteli bir süre olması için yeterli alanınız olmadığını düşünüyor olabilirsiniz. Aslında küçük banyolarınızda rahatlıkla uygulayabileceğiniz büyük fikirler var.

Aydınlatma Unsurları Kullanın

İlk olarak küçük olan banyolarınızın daha ferah ve büyük görünmesini istiyorsanız aydınlatma unsurları konusunda cömert davranmanız gerekir. Bu konuda tavan armatürlerine ek olarak apliklere de yer açabilirsiniz. Eğer banyonuzda özellikle koyu renkler kullanmak istiyor ve daha modern bir dekorasyonunuz olsun istiyorsanız koyu rengi kıracak aksesuarlarla beraber geniş aynalar da kullanabilirsiniz.

Olmazsa Olmaz

Küçük banyolarınızı daha ferah göstermek istiyorsanız olmazsa olmazlarınızdan bir diğer ise aynalar olması gerekiyor. Küçük banyolarda yer alan geniş ve yükse bir ayna, banyonuzda sihirli bir dokunuşun oluşmasına yardım edecektir. Kendinize yeterli bir depolama alanı yaratmak için aynalı dolapları da kullanabilirsiniz. Bu şekilde hem yansıması sayesinde banyonuz daha geniş durur hem de gerekli olan depolama alanını elde etmiş olursunuz.

Küçük banyolara sahip olan kişiler her santimin çok değerli olduğunu bilirler. Fakat burada önemli olan bir diğer nokta ise dağınık bir görüntü oluşmasını önüne geçmektir. Bu yüzden küçük banyolarda özellikle fazla aksesuar kullanmaktan kaçınmanız gerekiyor. Bu noktada aksesuar seçiminizi çarpıcı ama az olandan yana yapmanızı tavsiye ediyoruz. Örneğin; banyonuzun uygun olan duvarlarına kendinize özgü niş alanlar hazırlayabilir, kapınızı üzerine yerleştirebileceğiniz raflar sayesinde fazladan depolama alanlarına sahip olabilirsiniz.

Çok Fazla Renk Kullanmayın

Küçük banyolarda çok fazla renk kullanmanız dağınık bir görünüm oluşmasına sebep olacaktır. Bu yüzden olabildiğince tek renk kullanıp aksesuarlarla zenginleştirmeye çalışmanızı tavsiye ederiz. Küçük banyolar için en iyi renkler pastel tonlardır. Koyu renkler küçük banyolarınızda kasvetli bir hava oluşmasına sebep olacaktır. Fakat yazımızda da belirttiğimiz gibi illa koyu renkler kullanmak istiyorsanız iyi bir aydınlatma sayesinde kasvetli havanın önüne geçebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Küçük Banyolar İçin Mükemmel Fikirler için yorumda bulun

    Küçük Banyolar İçin Mükemmel Fikirler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Küçük Banyolar İçin Mükemmel Fikirler için ilk yorumu yapabilirsin.