Gri Salonlar İçin Renk Alternatifleri

 

Gri salonlar için alternatifleri arayışındaysanız doğru yerdesiniz diyebiliriz. Salonunuzda en hakim olan renk griyse veya hiçbir zaman modası geçmeyecek olan bu renk ile salonunuzu dekore etmek istiyorsanız bu konuda sizlere yardımcı olacağız.

Seçeneğiniz Çok Fazla

Aslında gri rengi sizlere yanında kullanabileceğiniz renkler konusunda geniş bir seçenek havuzu sunuyor. Aslında salon dekorasyonu modasında renkler sürekli değişim gösteriyor. Fakat gri bu konuda zamanı olmayan bir renktir. Aynı zamanda çok fazla renkle kombin yapıldığı için olan renklerle de gri rengini tercih edebilirsiniz. Salonunuzda bu renk hakim olacaksa farklı renkler kullanarak salonunuzun canlanmasını sağlayabilirsiniz. Gri ağırlıklı olarak nötr bir renk olduğu için parlak renklere yer vererek daha canlı bir salon oluşturabilirsiniz. Bunun dışında grinin tonlarını ağırlıklı kullanıp ayrıntılarda parlak renklere yer verebilirsiniz.

Gri neredeyse her tarzda ve atmosferde kullanmak için çok uygun bir renktir. Hatta gri tonlarıyla bir kontrast oluşturma imkanınız bile var. Şık veya klasik fark etmeksizin salon dekorasyonlarında kullanacağınız gri rengine ek olacak renkleri ufak ayrıntılarda kullanmanız daha şık duracaktır.

Gri Hakimiyetini Yok Etmemeye Çalışın

Gri renginin yanına ekleyeceğiniz renkleri seçme evresinde salonunuzda oluşan gri hakimiyetini yok etmemeniz gerekir. Bu rengin yanına ekleyeceğiniz renkleri kanepenizde yer alan koltukların yastıklarında, aksesuarlarda, duvar dekorasyonunda veya aydınlatma ürünlerinde tercih edebilirsiniz. Bu şekilde salonunuzun tarzı nasıl olursa olsun şıklığından hiçbir zaman ödün vermemiş olursunuz.

Gri Ve Beyaz

Salonunuzun klasik ve modern havası olmasını istiyorsanız gri ve beyaz renklerini bir arada kullanmak bu konuda sizlere büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Gri koltuk takımı – beyaz perdeler veya halılar bu konuda yapacağınız iyi kombinler arasındadır. Aynı zamanda koltuk  takımlarınızın hem gri hem beyaz olmasını da tercih edebilirsiniz. Bu iki renk sizlere geniş bir tercih yelpazesi sunuyor.

Gri ve Mavi

Belki de bu iki rengi bu zamana kadar bir arada düşünmediniz. Fakat gri ve mavi renkleri özellikle açık mavi hoş ve sportif bir hava elde edilmesine yardımcı olacaktır. Aynı zamanda gri rengi sizlere çok kasvetli geliyorsa mavi, grinin oluşturduğu bu kasvetli havanın son bulmasında etkili bir tercih olacaktır.

Gri ve mavi renginin beraber kullanılması özellikle sportif bir salon elde etmek isteyen kişilerin tercih ettiği yöntemler arasında gelmektedir. Bu iki bu konuda oldukça başarılı bir ikilidir.

Bir Cevap Yazın

  1. Gri Salonlar İçin Renk Alternatifleri için yorumda bulun

    Gri Salonlar İçin Renk Alternatifleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Gri Salonlar İçin Renk Alternatifleri için ilk yorumu yapabilirsin.