Bebek Odası Dekorasyonunda Kullanabileceğiniz Aksesuarlar

Bebek beklediğiniz sırada, en heyecanlı olaylardan birisi; bebek odası hazırlamaktır. Bebek odası dekorasyonu yapılacağı sırada farklı aksesuarlar araştırmak ise çiftlere ayrı bir keyif verir. Hatta genellikle bu eşyalar odaya yerleştirildikten sonra ara sıra odaya bakılarak keyifle aksesuarlar incelenir.

Bebek odanız için seçtiğiniz mobilyalarla birlikte kullanabileceğiniz aksesuarlarınız bebeğinizin odasını renklendirerek odada keyifle vakit geçirmesini sağlayacaktır.

-Bebek odanızı hazırlayacağınız sırada aydınlatmalara önem vermelisiniz. Unutmayın! Bebeğiniz gündüz olduğu kadar geceleri de odasında vakit geçiriyor. Bu yüzden gece lambalarına ihtiyacınız olacak. En büyük güçlerinizden birisi olacak gece lambalarını odanızdaki mobilyaların renkleriyle uyumlu tonlarda seçebilirsiniz. Canlı renklere ve şirin tasarımlara sahip olan gece lambasını bebeğinizin emzire koltuğunun yakınına veya şifonyerinin üzerinde koyabilirsiniz. Odanın tavanına asacağınız lambalarında seçimi sırasında da yine odanın renklerine önem vermelisiniz.

-Bebeğiniz yattığı sırada yatağın çevresine oynayabileceği veya izleyebileceği oyuncaklar asabilirsiniz. Bebeğiniz müzikli oyuncakların müziğini dinlerken veya oyuncaklarla oynarken rahat bir şekilde uykuya dalabilir. Bu tarz oyuncaklar bebeğiniz için bir eğlence kaynağı olduğu gibi güzel aksesuarlarda olacaktır. Oyuncak seçimi sırasında bebeğinizin hayal gücünü ve zihinsel gelişimini geliştiren oyuncakları tercih edebilirsiniz.

-Bebeğinizin odasının duvarlarını da süslemek istiyorsanız bunun için en iyi yöntem; fotoğraflar, resimler ve tablolar asmaktır. Bu konuda bebeğinizin cinsiyetine uygun olan hayvan veya desenli resimlerle tabloları rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

-Bebeğinizin odasının duvarına asacağınız stickerlar odayı daha sevimli ve eğlenceli bir hale getirecektir. Bunu için renkli ve desenli yapıştırmaları tercih edebilirsiniz. Bu yapıştırmalardan alırken duvarda iz yapmayanları tercih etmeye çalışın.

-Bebeğinizin yatağının çevresine serebileceğiniz çeşitli desen ve renklere sahip olan örtü ve yastıklar yatağa da farklı bir hava katacaktır. Bu konuda bebeğinizin cinsiyetine göre erkek veya kız renkleri tercih edebilir veya odadaki diğer tekstil ürünlerinin renkleriyle uyarlayabilirsiniz.

-Duvarlara raf monte ettirerek bu raflara bebeğinize okuyacağınız kitapları veya çeşitli aksesuarları koyabilirsiniz. Bu raflar odanın farklı bir görünüme kavuşmasında en büyük yardımcılarınızdan birisi olacaktır. Kısacası hem görsel hem de işlevsel olarak etkileyici olduğunu söyleyebiliriz.

-Emzirme koltuğunuzun üzerine farklı ve canlı renklere sahip yastıklar koyabilirsiniz. Bu yastıklar özellikle siz bebeğinizi emzirirken daha rahat etmeniz konusunda size yardımcı olacaktır. Ek olarak bu koltuğun üzerine örteceğiniz şal gibi örtülerde hem şık duracak hem de temiz kalmasını sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

  1. Bebek Odası Dekorasyonunda Kullanabileceğiniz Aksesuarlar için yorumda bulun

    Bebek Odası Dekorasyonunda Kullanabileceğiniz Aksesuarlar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Bebek Odası Dekorasyonunda Kullanabileceğiniz Aksesuarlar için ilk yorumu yapabilirsin.