Küçük Evler İçin Şaşırtan Önerileri

Küçük bir eviniz varsa, mükemmel bir şekilde dekore edebilirsiniz. Hem de bir iki oda için değil her oda için ayrı bir öneriyi sizler için sunuyor olacağız. Küçük yaşam alanlarında, hem işlevsel hem de şıklığı ile beğeni toplayan bir dekorasyonu rahatlıkla oluşturabilirsiniz. Bunun için mobilyaları doğru seçmenizin yanı sıra, renk seçimleri de oldukça önemlidir. Ferah bir yaşam alanı oluşturmak için mobilyaların tarzları, kullanışlılığı ve yaşam alanınıza katacağı ferahlık oldukça önemli olacaktır. Gelin birlikte salondan başlayalım

Küçük Salonlara Öneri

Küçük bir salonunuz varsa, sizler önerimiz, L koltuk ve berjer tercihi ile, hem konforunuzdan ödün vermeyin hem de şık bir konsept oluşturmalısınız. Küçük salonlarda hali hazırda, iki adet üçlü iki adet  de berjerin sığması oldukça zordur. Bu sebeple de küçük yaşam alanlarında işlevselliği yanı sıra, konforu da ön plana çıkartan L uzanmalı koltukları öneriyoruz. Üstelik bu koltukların hem sandıklı hem de yatak olabilen modellerini tercih etmeniz, ekstra bir alan sağlayacaktır. Bu koltuğunuzun hemen karşısına yerleştireceğiniz, 2 adet berjer de oturma takımınızı tamamlarken, salonunuzun şıklığına şıklık katacaktır. Yalnız konfor önemli değil, daha çok oturma alanı istiyorum diyorsanız,  bir adet üçlü ve bir adet te iki buçuk kişilik koltuk tercih edebilirsiniz.

Küçük salonlarınızda yemek odası takımı yerleştiremeyeceğinizi göz önüne alarak, açılır kapanır yemek masalarını tercih etmeniz doğru olacaktır. Özellikle hem sağdan hem de soldan açılabilen, yemek masaları kapandıklarında, küçücük bir sehpa boyutlarına gelebilmektedir. 4 adet te yemek sandalyesi ile mükemmel dekorasyonunuzun temellerini hazırladınız.

Biraz da salonunuza ferahlık katmak istiyorsanız, salonlarınızda kullanımını doğru yapmanız gerekirken, aydınlatmanızın yüksek wattlı ampul, mobilya renk seçimlerinizin ve boyalarınızın ışığı yansıtması adına, açık renkli olmasına dikkat etmelisiniz. Aydınlatma ürünleri içerisinde dekorasyonunuza dahil edeceğiniz lambader modelleri dekorasyonunuza katkı sağlayacak.

Küçük Yatak Odalarına Öneri

Küçük yatak odalarına vereceğimiz önerilerin başında yatak ölçüleri gelecektir. Yatak ölçülerinizi çift kişilik yatakların en küçük ölçülerinden olan, 140 x 190 cm ölçülerinde seçmeniz size ekstra alan sağlayacaktır. Başlık ve bazanın da ekstra bir yer kaplayacağı düşünüldüğünde bu ölçü size uygun olabilir.

Küçük bir yatak odanızda yatağınızın başına eklenecek komodinleri çıkartmanız fayda sağlyacaktır. Bununla birlikte, yatak odası takımları içerisinde yer alan makyaj aynası almak yerine, aynalı şifonyer alarak, ekstra saklama alanı elde edebilirsiniz.

Yatak odanızda 6 kapılı gardırop alacağınıza 5, hatta daha da küçülterek 4 kapılı bir model tercih edebilirsiniz. Üstelik bu gardırobun sürgülü olması da kapak açılmasının önüne geçeceği için ekstra bir kullanışlılık sağlayacaktır.

Küçük Balkonlara Öneri

Küçük bir balkonunuz varsa, mükemmel bir şekilde dekore edemeyeceğiniz anlamına gelmemektedir. Ufak balkonunuzda bitki bile bakabilirsiniz. Balkondan dışarı sarkan, güvenlikli metal aparatları alabilir ve bitkilerinizi burada bakabilirsiniz. Böylece balkonunuzda alan kazanmış olacaksınız. Ufak balkonunuzda, katlanabilir masa ve sandalye kullanabilirsiniz. Bu masa ve sandalyede iki kişi rahatlıkla oturabilir, şık bir şekilde dekore ettiğiniz balkonunuzun keyfini çıkartabilirsiniz.

Evinizin diğer alanları da küçükse, portatif, açılabilen veya taşınabilen, eşyalar tercih etmeniz doğru olacaktır. Üstelik evinizi dekore ederken, fazla eşya değil, işlevsel eşya tercih etmeniz gerektiğini de unutmamalısınız.

 

 

Bir Cevap Yazın

  1. Küçük Evler İçin Şaşırtan Önerileri için yorumda bulun

    Küçük Evler İçin Şaşırtan Önerileri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Küçük Evler İçin Şaşırtan Önerileri için ilk yorumu yapabilirsin.