Kuru Ciltler İçin Fondöten Seçimi

Doğal olarak kuru bir cildiniz varsa ve fondöten uyguladığınızda özellikle pul pul görünüyorsa, yanlış ürünü kullanıyor olabilirsiniz. Hiç korkmayın; kuru cildiniz varsa fondöten seçmek, nelere dikkat etmeniz gerektiğini biliyorsanız çok basit olabilir.

Neden Kuru Cildim Var?

Daha kuru bir cilde sahip olmak bazı insanlar için doğaldır ve egzama veya sedef hastalığı gibi belirli cilt rahatsızlıklarına bağlı olabilir. Diğerleri için bunun nedeni çok fazla alkol almanız, çok fazla tuzlu yemek yemeniz veya yeterince uyumamanız olabilir.

İklim değişikliği de kuru cilde katkıda bulunan bir faktör olabilir, bu nedenle birçok insan mevsimler değiştiğinde nemlendiriciyi daha fazla kullanmaya ihtiyaç duyar. Gerçekten sıcak duş almayı seviyor musun? Tüm bu buhar cildinizi de kurutuyor olabilir.

Kuru Ciltler İçin Fondöten Seçimi

Kuru cilde sahip olmak ve makyaj yapmak çoğu zaman imkansız bir görev gibi görünebilir, çünkü bazı ürünler cildi örtmek yerine pullanmayı gerçekten artırabilir. Bir sonraki fondöteninizi seçerken, aşağıdakilerden birini seçmek isteyeceksiniz;

Nemlendirici

Her şeyden önce kuru cildin neme ihtiyacı vardır, bu nedenle nemlendirici bir fondöten seçmek çok önemlidir. Salisilik asit, silikon veya talk pudrası gibi şeyler içermeyen ürünlere dikkat edin. Bu bileşenlerin tümü ciltteki fazla sebumu emmek için tasarlanmıştır. Bu yağlı ciltli insanlar için harika ama kuru ciltli insanlar için kötü!

İçinde SPF Var

Güneşe maruz kalmak kuru cilde katkıda bulunan bir faktör olabilir, bu nedenle SPF içeren fondöten kullanmak özellikle önemlidir. Soğuk iklimlerde veya bulutlu günlerde bile güneş ışınlarının cildinize nüfuz etmesi ve cildinize zarar vermesi mümkündür. Fondöteni mutlaka yüzünüzün her yerine sürmeyeceğiniz için güneş kremi veya SPF nemlendirici de kullandığınızdan emin olun.

Kokusuz Mu?

Doğal kozmetik ürünleri kokulu olabilir, tatlı kokulu olsa da her zaman mantıklı bir seçenek değildir. Bunun nedeni, kokulu şeylerin alkol içerme eğiliminde olmasıdır – kuru cildiniz varsa kesinlikle kaçınılması gereken bir bileşen.

Hyaluronik Asit İçerir

Hyaluronik asit, cildinizde doğal olarak bulunan bir şeydir ve esasen nemi tutmasını sağlayan şeydir. Özellikle kuru cilde sahip kişilerde cilt eksikliği olabilir, bu nedenle hyaluronik asit ile zenginleştirilmiş bir fondöten seçmek faydalı olabilir. Doğal kozmetik ürünleri satın almak isterseniz https://www.liliencosmetics.com/ sitesine göz atabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Kuru Ciltler İçin Fondöten Seçimi için yorumda bulun

    Kuru Ciltler İçin Fondöten Seçimi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kuru Ciltler İçin Fondöten Seçimi için ilk yorumu yapabilirsin.