Ladiksan Parke’den Mehdi Keleş ile Zemin Dekorasyonu Üzerine Röportaj

 

denilince akla gelen ve en sık kullanılan ürünlerden olan parkenin, yüksek ücretleri olması ve tamiratının zor olması nedeniyle satın alan insanların bu süreçte zaman zaman farklı sıkıntılarla karşılaştığı belirtildi. Ladiksan Parke ortaklarından Mehdi Keleş , parke döşerken zemine özellikle dikkat çekerek açıklamalarda bulundu .

Ladiksan Parke müdürü Mehdi Keleş, zemin dekorasyonunda parke tercih edilmesinin vazgeçilmezliğinin son yıllarda da büyük bir hızla sürdüğünü belirtti. Parkenin, yüksek maliyetli ve tamiratının basit olmaması sebebiyle vatandaşın satın alma sürecinde yanıltıldığını söyleyen Keleş, “Hem zarif görüntü, hem de teknik açıdan ahşap parkenin yarattığı sıcaklığı hissetmek isteyenler parkeden vazgeçemiyorlar. Üstelik sırf bu sebeple seramik üreten firmaların bile ahşap desenli ürünleri piyasaya sunmak zorunda kaldıkları aşikar. Ülkemizde bir çok parke firması hizmet vermekte ve pek çok ürün markası piyasada yer almaktadır. Özellikle masif özellikli parke uzun yıllar kullanılacağından, yüksek ücretlere satıldığından ve tamiratı zor ve zaman alan bir iş olduğundan dolayı insanlar firma seçerken zorlanıyor. Hele son zamanlarda görülen benzer ürün ve hizmetlerde ki farklı  fiyat yelpazesi çok kafa karıştırıyor, bunlardan birisi de sistre cila fiyatları ki bu özellikle kafalarda bir muamma oluşturuyor” dedi.

Parkenin döşeneceği alanın uygun bir şekilde hazırlanması ve bu parkeyi kullananların nasıl kullanacağı konusunda bilinçlendirilerek mekanda yaşarken gerekli şartları yerine getirmesinin önemli olduğunu vurgulayan Keleş, “Gerek ahşap yada lamine parke, gerekse laminat parke seçimi doğru yapılmazsa, daha sonra ortaya çıkabilecek sıkıntıları telafi etmek için çok büyük masraflar gerekebilir. Bu sebeple  iyi ve tecrübeli bir sistre cila firması ile çalışmak kadar; firmanın yapmış olduğu işleri ve referansları da göz önünde buundurmak önemlidir. Bu arada kullanıcıların kişisel tercihleri oldukça önem arz etmektedir. Ahşabın doğal dokusunu hissetmek isteyenler için fırçalı yüzeyler; parlak ve matlık tercihine göre cila veya yağ uygulamalı ürünler; dekorasyona ve bütçeye bağlı olarak dar veya geniş ürünler tercih edilebilir” şeklinde konuştu.

“Parke döşerken özellikle zemine dikkat”

Her alana parke yapılabileceğini fakat doğru malzemenin doğru yerde kullanılmasının çok önemli olduğunu dile getiren Mehdi Keleş şunları açıkladı: “Evinize mı, bir ofise mi veya üzerinde çok hareket olan, halka açık bir mekana mı parke uygulaması yaptıracaksınız? Her makana parke yapılabilir, yeter ki doğru bir malzeme ve o malzeme üzerindeki üst bitiş işlemi uygun seçilsin. Ladiksan Parke olarak tüm ihtiyaçlara ve şartlara bağlı olarak her çeşit ürünün satışını yapıyoruz. O sebeple, müşterilerimize ön yargısız, ihtiyaçlarına en uygun malzemeyi sunabilme seçeneklerine sahibiz.

Parke döşenecek mekanın zemininin önceden, parkeye uygun şekilde ve iyi hazırlanması çok mühimdir. Uzun seneler yer döşemesinin iyi bir performans gösterebilmesi için en önemli etken budur. O sebeple birlikte çalışmayı tercih edeceğiniz parke firmasının uygulama konusunda da tecrübesinin olması önem arz eder. Örneğin parkenin yapıştırılarak uygulanacağı zeminler ile yerden ısıtma sisteminin bulunduğu mekanların şapları standartlardan taviz vermeden uygulamaya hazırlanmalıdır. Yerden ısıtma sistemi bulunan mekânlara döşenecek parkenin seçimi kadar, zeminin hazırlanması için uygulanması gereken prosedürler de çok mühimdir. Firma olarak yerden ısıtması olan mekanlar için lamine parkeyi önerirken; wenge, akçaağaç gibi genleşme katsayısı yüksek ağaçları riskli görerek kesinlikle uygulamıyoruz. Gerekirse siparişi kabul etmiyoruz. Sözün özü, biz parke almak isteyenlere; güvenilir, tecrübeli, bol çeşit ve stokla çalışan bir firma seçmelerini tavsiye ediyoruz”.

Bir Cevap Yazın

  1. Aslı dedi ki:

    Mehdi Bey işinde gayet başarılı ve dürüst bir esnaf, kendileri ile çalıştık, tavsiye ederiz.