Ofis Dekorasyonu Esnasında Dikkat Etmeniz Gereken Püf Noktalar

Günümüzün büyük bir bölümünü çalışarak geçirdiğimiz iş dünyamızda çalışmalarımızdan bizi son derece motive eden geri dönüşler alabilmemizin yani iş hayatımızda başarılı olabilmemizin yolunun makul bir ofis dekorasyonundan geçtiğini biliyor muydunuz?

Şayet gün içerisinde masa başında çalışırken sık sık konsantrasyonunuzun dağıldığını düşünüyorsanız ya da bir an önce iş saatlerinizin dolmasını ve eve gitmeyi diliyorsanız, bunun nedeni her zaman oldukça ağır olan iş yükünüz olmayabilir!

Ofisinizde dikkatini dağıtacak ya da sizi tembelleştirerek, uykunuzun gelmesine neden olabilecek mobilyalar ve eşyalar kullanmanız; en büyük hatanız olabilir.

Ofis dekorasyonu esnasında dikkat etmeniz gereken püf noktalar başlıklı bu yazımızda iş verimliliğinizi yükseltecek, aynı zamanda kendinizi daha enerjik ve mutlu hissetmenize yardımcı olacak birtakım dekorasyon önerilerimizden bahsetmek istiyoruz.

İşte, ofis dekorasyonuna dair bilmeniz gereken ayrıntılar:

  • Dekorasyona öncelikle sizin ve personellerinizin çalışma masasını doğru bir şekilde konumlandırarak, başlayın!

Maalesef ki çoğumuz, çalışma masamızı yerleştirirken, masanın doğru konumda bulunup bulunmadığına özen göstermiyoruz.

Bu yüzden de bilgisayar başında çalışırken gözlerimizin ağrıması, dikkat dağınıklığı ve isteksizlik gibi pek çok farklı etmenle savaşmak zorunda kalıyoruz.

Çalışma masanızı sol tarafından ışık alacak şekilde konumlandırdığınız takdirde pek çok sorundan da kurtulabilirsiniz. Aynı zamanda pencereye yakın bir yere çalışma masanızı yerleştirerek, gün ışığından maksimum bir şekilde yararlanabilirsiniz.

  • Ofisinizde kırmızı ve turuncu renk mobilya ve eşyalar kullanmaktan kaçının

Pek çok kıyafetimizde beğeni ile kullandığımız bir renk olan kırmızı, maalesef ki dekorasyonda kullanıldığında kendimizi çalışırken daha sinirli ve agresif hissetmemize neden olabiliyor.

Rahatlatıcı bir özelliği bulunan turuncu ise üzerimize rehavet çökmesini ve uykumuzun gelmesini kaçınılmaz kılıyor.

Bu yüzden ofisinizi dekore ederken, renklerin gücüne ve etkilerine her daim inanmalı, renk seçiminiz esnasında son derece dikkatli davranmalısınız.

Örneğin ofisinizde beyaz ve krem gibi iç açıcı ve nötr renklere yer vererek, yukarıda bahsettiğimiz pek çok faktörden olumsuz bir şekilde etkilenmekten kurtulabilirsiniz.

  • Aydınlatma seçimi esnasında oldukça titiz davranın

Ofisinizde loş ışıklar kullanmanız, sizde uyuma isteği tetikleyebileceğinden mümkün olduğunca beyaz ışık kullanmayı tercih etmeli, gözünüzü yormayan gün ışığı ampullerden satın almalısınız.

  • Tercihiniz sade ve şık bir dekorasyondan yana olsun

Ofisinizde haddinden fazla obje ve aksesuar kullanmanız, dikkatinizin dağılmasına ve enerjinizin düşmesine neden olabilir.

Bu yüzden de sade ve şık bir dekorasyon ile ruh halinizin de daha sade olmasını sağlayabilir, karmaşık duyguların sizi sarmasından ciddi anlamda kurtulabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

  1. Ofis Dekorasyonu Esnasında Dikkat Etmeniz Gereken Püf Noktalar için yorumda bulun

    Ofis Dekorasyonu Esnasında Dikkat Etmeniz Gereken Püf Noktalar için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Ofis Dekorasyonu Esnasında Dikkat Etmeniz Gereken Püf Noktalar için ilk yorumu yapabilirsin.