Pencere İçin Doğru Mobilyayı Seçmek

Pencereler, herhangi bir alanda birincil doğal ışık kaynağıdır ve bu nedenle, odanın dekoruna da önemli ölçüde katkıda bulunur. Sonuç olarak, benzersiz bir tarz yaratmak ve aynı zamanda işlevselliği geliştirmek için pencere mobilyalarının çeşitli kumaşları, renkleri, dokuları ve desenleri kullanılabilir.

Pencereler, dışıyla iç mekanı birbirine bağlar. Bu nedenle, tasarım açısından pencereleri düzgün bir şekilde süslemek önemlidir.  Ev sahipleri, vitrin mobilyalarına karşı geniş seçeneklere sahiptir – bambu veya vinilden yapılmış vitrin süsleri, süslü kumaşlar, şeffaflar, ahşap, kumaş veya deriden jaluziler, ahşap veya metalden perdeler ve çeşitli boncuklar. Pamuk, şönil ve kadife gibi kumaşlar mekana sıcaklık katarken, sentetik ipek ve transparan parlaklık ve şeffaflık katıyor. Pamuk ve ile karşılaştırıldığında ipek narindir ve bakımı kolay değildir.

Pencereler İçin Mobilya Seçenekleri

Ev sahipleri ayrıca yan panelleri, dökümlü, pilili, katmanlı vb. dahil olmak üzere perdeler için çeşitli stiller seçebilirler. Perdeleri asmak için üstte kumaş halkalar, metal halkalar ve hatta perde halkaları tercih edilebilir. Doğal ışığı tercih ederseniz, mahremiyetten ödün vermeden, üstte şeffaf kumaş ve altta ağır kumaş olan çok katmanlı pencere perdelerini tercih edin. Minimal tarzdaki evlerde panjurlar popülerdir.

Günümüzde insanlar kendi tarzlarını yansıtan perdeler istiyorlar. Leylak rengi, kırmızı, kraliyet mavisi, deniz mavisi ve patlıcan gibi canlı renkler artık ev mobilyalarında giderek daha fazla kullanılıyor. Sade bir perde, nakış dokunuşu, bordürde yama işi veya karmaşık tasarımlı geniş bir kravat ise onu aydınlatabilir.

Pencere İçin Doğru Mobilyayı Seçmek

Her Oda İçin Doğru Seçimi Yapmak

Oturma odasının perdeleri için lüks bir kumaş tercih edin, çünkü burası ziyaretçileri ağırlayan bir yer. Ayrıca, pencereyi rahat bir zemin için süslemek için yağma veya saçaklar da yapılabilir. Mahremiyet ve güneş ışığı sorunsa, gündüzleri sert ışığı kesmek için yatak odasında karartma perdeleri tercih edin.

Yaz aylarında pastel tonlarda havadar tüller veya narin çiçek desenli pamuklu perdeler kullanabilirsiniz. Kış aylarında kalın dokumaları tercih edin. Çocuk odalarındaki perdelerde çizgi film karakterleri, hayvan baskıları veya çiçek motifleri olabilir. Eğlenceli bir görünüm için biblolar, çanlar veya ziller asılabilir. Günümüzde ahşap, metal ve kristallerle süslenmiş süslü süslemeli çubuklar elde ediliyor. Perde çubukları ve pervazları kumaşla uyumlu olmalıdır. Çubuklar, astarlı daha ağır perdelerin gücünü taşıyacak kadar sağlam olmalıdır. Dekoratif, hafif çubuklar, hafif ipekler ve şeffaflar için uygundur. İşlevselliğin birinci derecede önemli olması gerektiğinden, kullanımı zor olan karmaşık armatürlerden veya vitrin süslerinden kaçının.

Bir Cevap Yazın

  1. Pencere İçin Doğru Mobilyayı Seçmek için yorumda bulun

    Pencere İçin Doğru Mobilyayı Seçmek için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Pencere İçin Doğru Mobilyayı Seçmek için ilk yorumu yapabilirsin.