Peşinatsız Ev Almak Artık Çok Kolay

Peşinatsız ev alma, son zamanlarda çok kolay oldu. Peşinatsız ev almak için bazı şirketler bulunmaktadır. Bu şirketler sayesinde peşinatsız bir şekilde ev almak oldukça basitleşmiştir. Birevim, Eminevim, Fuzulev gibi şirketler, bu sektörde ön plana çıkmaktadır. Uygun ödeme planları sayesinde oldukça fazla tercih edilmektedirler.

Eminevim firmasının Vadeli Çekilişli Sistemi bulunmaktadır. Bunun yanında Birevim firmasının Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi bulunmaktadır. Bu sistemlerin temel amacı, insanları kolay bir şekilde ev sahibi yapmaktır. Hepsinde mantık aynıdır, imece usulü şeklinde sırayla ev sahipleri belirlenmektedir. İmece usulü, altın günü mantığının ev günü şeklidir diyebiliriz.

Eminevim Vadeli Çekiliş Sistemi

Peşinatsız ev almak istiyorum diyen kişilerin birçoğu bu sistemi tercih etmektedir. Çekiliş sistemine dahil olmak için en başta başvuru yapmanız gerekmektedir. Sistemde 40, 60, 80, 100, 120, 160, ve 200 kişiden oluşan gruplar bulunmaktadır. Gruplar aynı zamanda taksit sayısı ifade etmektedir. Kişi evi alana kadar taksit tutarı sabit olarak ödenir. Ev teslimatı gerçekleştiğinde ise, taksit oranı belirli bir oranda arttırılır. Bununla beraber taksit sayısı azalır ve vade kısalır.

Sistem, altın gününe benzemektedir. Her ay toplanan taksitler sayesinde bir kişi ev sahibi olmaktadır. Çekilişli sistem denilmesinin sebebi budur. Sırasıyla, ilk olarak taksit sayınızı belirlemeniz gerekmektedir. Sisteme peşinatlı veya peşinatsız dahil olabildiğiniz için bu iki sistemden birini seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra çekiliş ile sıranız belirlenir. Bu sistemde taksitler yarıyı geçtiğinde, ev sahibi olmayan herkes ev sahibi yapılır.

Birevim Sıra Tespitli Tasarruf Yöntemi

En bilinen peşinatsız ev sahibi olma yöntemlerindendir. Bu sistemde ilk olarak, almak istediğiniz evi belirlemeniz gerekir. Sisteme peşinatlı veya peşinatsız şekilde girebilirsiniz. Bundan sonra aylık ödeyeceğiniz taksit tutarını belirlemeniz gerekmektedir. Taksit tutarı, kaç kişilik gruplara dahil olacağınızı tespit etmektedir. Tüm bu belirlemeler yazıya dökülür ve iki taraf karşılıklı olarak imzalar. Noter huzurunda sıra tespiti yapılmasıya işlem sonlanır. Hangi ay evi teslim alacağınız belirlenmiş olur. Evinizi aldığınızda, belirli bir oranda taksitleriniz yükseltilir. Kalan borcunuzdan bu yükseltme düşülmektedir.

Bir Cevap Yazın

  1. Peşinatsız Ev Almak Artık Çok Kolay için yorumda bulun

    Peşinatsız Ev Almak Artık Çok Kolay için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Peşinatsız Ev Almak Artık Çok Kolay için ilk yorumu yapabilirsin.