Renkli Oturma Odası Dekorasyonu

Misafirlerinizi ağırlayacağınız ve kendinizin de ikamet edeceğiniz oturma odasının dekorasyon olarak iyi bir şekilde yapılması gerekmektedir. Çünkü gün boyu bu alanda vakit geçireceksiniz. Eğer ki sizlerde oturma odanızı değiştirme planları yapıyorsanız veya yeni bir kurmaya niyetlendiyseniz hangi ton kullanacağınız hakkında sizlere bilgilendirmeler yapacağız. Eğer ki sizler klasik bir oturma odasına sahip olmak istiyorsanız ona göre bir dekorasyon çeşidi ele alabilirsiniz ve bu klasik seçtiğiniz oturma odasını diğer bireyler ile de görüşerekten kararlaştırabilirsiniz. Ya da pastel tonları beğenmeyen biriyseniz renkli bir ton tercih edebilirsiniz. Renkliden kastımız şöyle bir renkler arası uyumdan bahsediyoruz. Mesela yeşil, mor, pembe, sarı vs. renkleri bir arada kullanarak renk cümbüşü oluşturmak yerine birbirine en yakışan renkleri kullanarak belirli bir uyum içerisinde olmasıdır. Eğer ki renkler arasında bir uyum söz konusu değil ise karışık renkler sizin gözünüzü yorar ve kendi kendinize eziyet edeceğiniz bir ortam oluşturmuş olursunuz. Aşağıda sizlere yardımcı olmak açısından renkli bir oturma odası arzu edenlere hitaben ne tür renkler kullanarak uyum kurabilirsiniz hakkında bilgiler vereceğiz.

Renkli Dekorasyonu

Renkli Oturma Odası

 • Uyum yakalayabileceğiniz bu muhteşem iki renk oturma odanızı şıkır şıkır bir hale getirecektir. Bu renkler mor ve sarıdır. Bu renklerle oluşturulan bir salon sizi neşe içerisinde hissetmenizi sağlayacaktır.
 • Beyaz ve krem renklerini kullanarak klasik ve sade bir görüntü elde edeceksiniz. Perdelerinizi ise canlı renk olmasını tercih edebilirsiniz. Perdeleriniz ile evin atmosferini değiştireceksiniz.
 • Oturma odanız küçük ise kırmızı tonları kullanarak enerjik bir oda elde edebilirsiniz.
 • Eğer ki oturma odanızın tavanı yüksek ise yüksek olmayan mobilyalar kullanarak ortamı daha geniş bir yere dönüştürebilirsiniz. Duvarlarınızı da ile renklendirebilirsiniz.
 • Köşe koltuk kullanarak oturma odanızı daha ferah bir ortama dönüştürebilirsiniz.
 • Eğer ki evinizde yüksek bir enerjiye sahip olmak istiyorsanız fuşya rengi kullanarak kendinizi daha bir enerjik hissedebilirsiniz.
 • Küçük bir oturma odanız var ise beyaz renkten asla ve asla vazgeçmeyin. Çünkü beyaz renk odanızı daha bir büyük göstererek ferah bir görüntü elde edebilir. Beyazı ise mavi veya canlı renklerle kombinleyebilirsiniz.
 • Sizlere beklide farklı gelebilir bir öneride bulunacağız. Bu renkler krem ve yeşil rengidir. Krem bir koltuk takımı ve yeşil minderler ile oturma odanızı renklendirebilirsiniz. Hem şık hem de huzur bulacağınız bir ortam oluşturmuş olacaksınız.

Bir Cevap Yazın

 1. Renkli Oturma Odası Dekorasyonu Renkli Oturma Odası Dekorasyonu için yorumda bulun

  Renkli Oturma Odası Dekorasyonu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Renkli Oturma Odası Dekorasyonu için ilk yorumu yapabilirsin.