Saçtaki Kızıllık Nasıl Alınır?

Birçoğumuz hayal ettiğimiz saç renklerine ulaşabilmek için saçlarımızı boyarız. Saçlarımızı boyadığımızda kimyasal ürünler devreye girmektedir. Bunlar, saçınızın doğal saç renginden daha açık bir tona boyadığınızda ortaya çıkan kızıllık dahil olmak üzere çeşitli saç problemlerine neden olabilmektedir. Eğer saçınızı boyadıktan sonra beklenmedik kızıl tonları oluşuyorsa, saçtaki kızıllığı yok etmek için yapabileceğiniz bazı adımlar var.

Saçtaki Kızıllığı Yok Etmek İçin Yöntemler

  • Duşa girdiğiniz zaman normal şampuan yerine mor şampuan tercih etmeniz gerekir. Mor şampuan ile saçınızdaki kızıllığı yok edip daha küllü bir renk oluşmasını sağlayacaktır. Mor şampuanları tercih ederseniz etkili ve bilinen markaları tercih etmenizde fayda vardır.
  • Saçlarınıza küllü bir boya uygulayabilirsiniz. Normalde kullanılan saç renkleri ile aynı renkte fakat küllü olan bir boya tercih edebilirsiniz. Eğer küllü bir boya alacaksanız boyanın üzerinde ibaresi olduğunu kontrol edin. Bu yöntem ile saçınızdaki kızıllık yok olacaktır.
  • Saçınızı boyarken kullandığınız saç boyasını bir ton ekleyin. Böylelikle gri tonlar kızıllık oluşumunu engelleyecek ve saçınızın daha doğal bir görünüme kavuşturacaktır.
  • Kumral renkli bir boyayı boyama kabına koyun. İçerisine biraz oksidan ekleyin. Daha sonra içerisine su ekleyerek boyayı seyreltin. Karışımı saçınıza sürün. Yaklaşık 20 dakika bekledikten sonra saçınızı mor şampuanla cila uygulayarak yıkayın. Bu uygulama ile saçınızdaki kızıllık etkili ve kolay bir şekilde yok olacaktır.
  • Tüm saçınızı küllü sarıya boyayın. Biraz zaman geçtikten sonra saçınızı istenilen tonda tekrardan boyayı uygulayın. Altta oluşabilecek kızıllık yok olacaktır ve saçlarınız doğal bir şekilde parlayacaktır.

Bu uygulamaları yaparken saçınızı yıpratmamaya özen göstermeniz gerekir. Saçlarınızın yıpranmaması için koruyucu ürünler ve doğal yağları saçınıza uygulayabilirsiniz. Daha fazla bilgi için şu siteyi ziyaret edebilirsiniz : https://www.estemagazin.com/sactaki-kizilligi-almak-icin-yontemler/

Bir Cevap Yazın

  1. saçtaki kızıllığı yok etmek Saçtaki Kızıllık Nasıl Alınır? için yorumda bulun

    Saçtaki Kızıllık Nasıl Alınır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Saçtaki Kızıllık Nasıl Alınır? için ilk yorumu yapabilirsin.