Salon Temizliği Püf Noktaları

Çoğu insan için salon, uzun bir günün ardından rahatladığınız yerdir. Mümkün olduğunca davetkar olmalı ve bu, onu dağınıklıktan uzak tutmakla başlar. Günlük rutininiz her zaman evi ve özellikle oturma odasını düzenlemeyi içermelidir. Filmleri, uzaktan kumandaları, dergileri ve diğer nesneleri uygun yerlerine koyun.

Salon genellikle insanların bir evin temiz olup olmadığına karar vermek için kullandıkları odadır. Çoğu zaman, insanların içeri davet edildiğinde girdikleri ilk odadır. Neyse ki, oturma odası temiz tutulması en kolay odalardan biridir. Üç temel sorumluluk vardır: toplama, toz alma ve süpürme. Temizleme başarınızı artırmak için küçük salon dekorasyonu temizlik ipuçlarına bir göz atın.

Toz alma

Halılar ve perdeler bir oturma odasına toz ekler ve oturma odasındaki hemen hemen tüm yüzeylerin düzenli olarak tozlanması gerekir. Toz almanın en iyi yolu hafif nemli bir bez kullanmaktır. Kuru bir bez kullanırsanız, genellikle sadece tozu yüzeyden uzaklaştırırsınız. Nemli bir bez tozu yakalayacak ve ortadan kaldıracaktır. Toz almak için mikrofiber bir bez kullanmaya alın. Normal bezlerden daha fazla toz tutma eğilimindedirler. Ulaşılması zor bazı yerlerin tozunu almak için süpürgenin ucunda nemli bir bez kullanın.

Bilgisayarlar ve TV ekranları büyük miktarda toz çekme eğilimindedir. Statik yükü azaltmak için bunları yumuşatıcı bir tabaka ile silin. Ardından tamamen toz almak için nemli bir bez kullanın. Nesnelerin tozunu alma ihtiyacını azaltmak için, elinizdeki koleksiyonları, örneğin porselen bir dolap gibi camın arkasına yerleştirmeyi düşünün. Bir yüzeyde kalan her şeyin nihayetinde tozlanması gerekecektir. Abajurlar hızla toz gösteriyor. Çok hafif nemli bir bez abajurlar için iyidir, ancak elektrikli süpürgenizin aparatını kullanmak genellikle lambalarda ve abajurlarda biriken toz için en iyi sonucu verir.

Halıları Vakumlamak

Halı ve kilimlerdeki tozu temizlemek, alerjisi olan kişiler için özellikle önemlidir. Alerjisi olan kişiler için temizlik ipuçlarını ilerideki bir bölümde daha ayrıntılı olarak tartışacağız. Filtreli bir elektrikli süpürge en iyisidir ve torbasında tozu tutmak için en yüksek performans derecesine sahiptir.

Çoğu oturma odası haftada bir kez elektrik süpürgesiyle temiz kalsa da, yüksek trafik alanlarını haftada en az birkaç kez süpürmelisiniz. Halıda biriken kir, aslında bir halıyı ömrü boyunca yok etme eğilimindedir. Kum parçacıkları liflere sürtünerek liflerin kesilmesine neden olur. Ayda en az bir kez mobilyalarınızı altını süpürmek için taşımalısınız. Bu, özellikle toza duyarlı veya toza alerjisi olan kişilerin evlerinde geçerlidir. İpek halı yıkama işlemleri için mutlaka profesyonel kişilerle iletişime geçmelisiniz.

Kanepenizi Temizleyin ve Düzeltin

Odanızı gözle görülür şekilde daha temiz hale getirmek için, kanepe gibi odanın odak noktalarına daha fazla odaklanmanız önemlidir. Bu nedenle, koltuklarınıza ve diğer mobilyalarınıza iyice bakın ve nemli bir bezle tüm çerçeve, kulp ve bacakların tozunu alın. Kanepelerde biriken kiri emmek için kuru bir elektrikli süpürge kullanın.

Bundan sonra, mümkün olduğunca temiz olduklarından emin olmak için üst kısmı ıslak bir bez kullanarak silebilirsiniz. Son olarak, mobilyaları parlatmak için uygun mobilya cilası kullanın ve onlara bir kez daha olağanüstü bir görünüm kazandırın. Koltuk yıkama fiyatları hakkında bilgi almak için sitemizdeki güncel koltuk yıkama fiyatları inceleyebilirsiniz.

Perde

Perdeler, hafife alınan bir şeydir, ancak aynı zamanda toz ve kir için bir liman da olabilirler. Panjurlarınızı ne sıklıkla temizliyorsunuz ve bunu nasıl yapıyorsunuz? Panjurlarınızın düzenli olarak tozunu almak, ara sıra bakım ihtiyacını azaltacaktır. Panjurlarınıza zarar vermeden temizlemeye yönelik doğru adımları izlediğinizden emin olmak için üreticinin kılavuzunu okumaya başlamalısınız. Genel bir kural, jaluzilerinizi silmek için nemli bir bez ve ardından kuru bir mikrofiber bezle kurulayıp varsa fazla tozu atmak için kullanmanızdır.

Duvarlar

Sigara içen biriyle yaşıyorsanız veya çocuğunuz varsa, duvarlarınızı temizlemeniz gerektiğini anlarsınız. Değilse, temizlik söz konusu olduğunda duvarlarınız evinizin en çok gözden kaçan alanlarından biri olabilir. Temizleme solüsyonuna gelince, sirke ve su kullanabilirsiniz. Karışımı bir bezle uygulayın ve ardından kuru bir bezle çıkarın. Sinir bozucu lekelerin varsa, bir karbonat macunu deneyebilirsin. Macunu temiz bir bezle uygulayın ve ovalayın ve ardından lekeyi ve ovmayı silmek için ıslak bir bezle silin.

Duvar Kağıdı Temizleme

Vakum aparatınızla duvar kağıdı vakumlanabilir. Bazı duvar kağıtları yıkanabilir, ancak bazı ağır dokulu kağıtların temizlenmesi o kadar kolay değildir. Nemli bir bezin çoğu duvar kağıdında kullanılması güvenli olacaktır, ancak beze nasıl tepki verdiğini görmek için önce göze çarpmayan bir alanı temizlemeye çalışın.

Pencereler

Birkaç saat temizlik yaptıysanız ve ardından oturup kirli bir pencereden dışarı bakarsanız, ruh halinizi bozabilir. Bu nedenle, herhangi bir oturma odası temizleme rejimine pencere temizliğini dahil etmek önemlidir. İyi haber şu ki, pencerelerinizi kolayca temizleyebilir ve kendi yeşil temizleme solüsyonunuzu yapabilirsiniz, böylece evinizi temizlemek için zehirli kimyasallara güvenmek zorunda kalmazsınız. Bir sprey şişesinde, pencerelerinizi temizlemek için sirke ve sabun solüsyonu kullanın. Sadece temiz bir bezle silin ve işte! Temiz pencereler!

Salonunuzu daha temiz hale getirmeden önce salon dekorasyon örnekleri bakarak ilham alabilirsiniz. Bu örneklere bakarak hem salonunuzun temiz olduğu zaman nasıl görüneceğini düşünebilirsiniz hem de salonunuzu tekrardan dekore edebilirsiniz. Temizyana firması olarak her türlü temizleme işlemlerini gerçekleştirmekteyiz. Bizlere +90 212 511 00 86 numarasında ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. ipek halı yıkama Salon Temizliği Püf Noktaları için yorumda bulun

    Salon Temizliği Püf Noktaları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Salon Temizliği Püf Noktaları için ilk yorumu yapabilirsin.