Salon Tipi Klima Alırken Bunlara Dikkat

Adından da belli olduğu gibi salon tipi klima, geniş iç mekanlarda ve özellikle salonlarda kullanılan bir klima modelidir. Buzdolabı gibi dikey ve ayaklı görünümü olan salon tipi klima, düşük ortam sıcaklıklarda sorunsuz bir şekilde çalışan ve güçlü soğutma/ısıtma kapasitelerine sahip olan klima modelleridir. Eşit hava dağılımlarını istenen geniş mekanlar için ideal bir klimadır.

Salon Tipi Klimalar Nerede Kullanılır?

Salon tipi klimalar özellikle konser, sergi salonları, AVM, sinemalar, okullar ve mağazalar gibi büyük mekanlarda kullanılır. Kaliteli soğutma ve ısıtma değerleri istenen, yüksek performans beklenen mekanlar için idealdir. Salon tipi klima kullanım alanları şu şekildedir; hastaneler, konutlar, fabrikalar, okullar, AVM, oteller ve restoranlar gibi mekanlar sıklıkla kullanmaktadır.

Salon Tipi Klima Özellikleri – Güç ve Performans

Ek ısıtıcı takviyeleri veren salon tipi klima modelleri, kuvvetli fan sistemleri sayesinde mekanlarda homojen hava dağılımlarını sağlar. Ayrıca düşük ortam sıcaklıklarında sorunsuz bir şekilde çalışarak hem kendini hem de sizi korur. Salon tipi klimaların avantajlı özellikleri ise şu şekildedir;

Güçlü ve Geniş Hava Akımı

Salon tipi klima modelleri gelişmiş dış üniteleriyle birlikte yüksek verimlilik sağlayarak konforunuzu artırır.

Kolay Montaj ve Taşınma

Salon tipi klima modelleri drenaj borusu ve boru tesisatı bağlantısı 4 yönlü olarak seçilebilirsiniz. İnce tasarımı sayesinde montajları ve taşınması çok kolaydır.

Kolay Bakım

Salon tipi klima modellerinde ısı eşanjörünü kolay bir şekilde temizlenebilir.

3 Hot Sistemi

Salon tipi klima modelleri hemen çalışır, ısınır ve ortamdaki ısıyı korur.

24 Saat İyon

Salon tipi klima modeli çalışmadığında negatif iyonlar üreterek elektrik sarf etmeden temiz hava sağlamaktadır.

Zamanlayıcı Fonksiyon

Gün içerisinde kapama ve açma zamanları ayarlanabilir. Bir kez ayarlandığınız zaman sistem, her gün aynı saatte çalışmaya başlayacaktır veya çalışmayı durduracaktır.

Salon Tipi Klima Fiyatları

Salon tipi klima ücretleri, cihazın özelliklerine, markaya ve modeline göre değişmektedir. Klimanın nerede kullanılacağı alan ve sahip olması istenen kapasite de klima maliyetlerini etkilemektedir. Salon tipi klima fiyatları 5000 TL ile 15000 TL arasında değişmektedir.

Bir Cevap Yazın

  1. Salon Tipi Klima Alırken Bunlara Dikkat için yorumda bulun

    Salon Tipi Klima Alırken Bunlara Dikkat için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Salon Tipi Klima Alırken Bunlara Dikkat için ilk yorumu yapabilirsin.