Tasarruf Etmenin En İyi Yolları Nelerdir?

 

Günlük hayatınızda paradan tasarruf etmenin en iyi yolları hakkında fikir üretmek için bu para tasarrufu ipuçlarını kullanın.

Borcunu Bitir ?

Bütçeleme yoluyla para biriktirmeye çalışıyor, ancak hala büyük bir borç yükü taşıyorsanız, borçla başlayın.İkna olmadınız mı? Her ay borç için ne kadar para harcadığınızı toplayın ve çabucak göreceksiniz.Borcunuza faiz ödemekten çekindiğinizde, bu para kolayca tasarruf edilebilir. Kişisel bir kredi limiti, borcu birleştirmek için sadece bir seçenektir, böylece daha iyi ödeme yapabilirsiniz.

Tasarruf Hedeflerini Belirle

Para biriktirmenin en iyi yollarından biri, ne için biriktirdiğinizi görselleştirmektir. Motivasyona ihtiyacınız varsa, kaydetmeyi kolaylaştırmak için kaydetme hedeflerini bir zaman çizelgesiyle birlikte ayarlayın. Üç yılda yüzde 20 peşinatla bir ev almak ister misiniz? Artık bir hedefiniz var ve hedefinize ulaşmak için her ay ne kadar tasarruf etmeniz gerektiğini biliyorsunuz.

Sigarayı bırak!

Hayır, bırakması kesinlikle kolay değil, ancak her gün bir buçuk paket sigara içiyorsanız, ayda yaklaşık 600 türk lirası tasarruf edebilirsiniz.

Yardımcı Program Tasarrufu

Isıtıcınızdaki termostatı 10 ° F düşürmek enerji maliyetlerinde yüzde 3-5 arasında tasarruf sağlayabilir. Tasarruf vakti, isteğe bağlı veya tanksız bir su ısıtıcısı takmak, standart bir depolama tankı su ısıtıcısına kıyasla yüzde 30’a kadar tasarruf sağlayabilir.

Öğle yemeğini hazırla

Açık bir para tasarrufu ipucu günlük tasarruf bulmaktır. İşyerinde öğle yemeği satın almak 7 dolar, ancak evden öğle yemeği almak sadece 2 dolar, o zaman bir yıl boyunca 1250 dolarlık bir acil durum fonu oluşturabilir veya bir üniversite planına veya emeklilik fonuna önemli bir katkı yapabilirsiniz.

Tasarruf vakti ofisinizdeki otomatta atıştırmalıklar için haftada 50 türk lirası mı ödüyorsunuz ? Her yıl bütçenizden soda ve atıştırmalık yiyecekler için harcadığınız tutarı biriktirin.

Nasıl tasarruf yapılır?

  • Yirmili yaşlarda tasarruf etmeye başlayın.
  • Finansal acil durumlar ve emeklilik için hazırlık yapın
  • Borç ödemek ve bir bütçeye bağlı kalmak iyidir.
  • Akıllı harcama için ipuçlarına Tasarruf vakti.com size yardımcı olacak ve birçok yazı ile sizi aydınlatacaktır.

Bir Cevap Yazın

  1. Tasarruf Etmenin En İyi Yolları Nelerdir? için yorumda bulun

    Tasarruf Etmenin En İyi Yolları Nelerdir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Tasarruf Etmenin En İyi Yolları Nelerdir? için ilk yorumu yapabilirsin.