Turuncu Renk Dekorasyonu

renk birçoğumuzun kullanmak istemediği bir renk tonudur. Ancak ön yargılarımız yüzünden turuncu rengi beğenmiyoruz. Ön yargılarımızı yıkaraktan turuncu renk ile bir kombine yaptığımız zaman çok hoş bir görüntü elde etmiş olacaksınız. Doğru kombinle turuncu rengi evinizin her köşesinde beğeneceksiniz. Bu makalemizin konusu da turuncu renk ile uyumlu olabilecek renklerdir. Yani turuncu renk ile hangi doğru rengi kombinelersek güzel ve şık bir görüntü elde edebiliriz olacaktır. Aşağıda sizlere bu konular hakkında bilgilendirmeler yapacağız. Amacımız doğru kararlar vermenizi sağlamak ve sizlere önerilerde bulunmaktır.

Turuncu renginin en uyumlu olduğu renk beyazdır. Birde bu ikiliye pastel mavinin eklendiğini hayal ettiğiniz de sizde emin olmalısınız ki bizim kadar beğeneceksiniz. Mavi pastel rengi her renkle uyum yakalayan bir renk değildir. Ancak uyum yakaladığı renk tonlarıyla da harikalar yaratmaktadır. Salonunuzda mavi pastel, beyaz ve turuncu rengini kullanaraktan harikalar yaratabilirsiniz.

Diğer ikinci renk uyumları ise turuncu, kahverengi ve beyaz rengidir. Bu üç renk birbirine son derece fazla yakışan renk tonlarıdır. Kahverenginin çikolata rengine dönük olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü çikolata rengi daha güzel gözükmektedir. Aslında turuncu ve kahverengiyi güzel gösteren beyazında kullanılmasıdır. Böylelikle evinizde son derece güzel bir görüntü katmış olacaksınız.

Turuncunun da birçok tonu olmaktadır. Bu tonlardan ise en güzeli mandalina rengidir. Mandalina rengi ile turkuaz rengi de evinize çok güzel bir görüntü katacaktır. Bu renk tonuna bir de beyaz eklendiği zaman ozaman evinizde harikalar yaratmış olacaksınız. Eviniz bu renklerle birlikte cıvıl cıvıl görünecektir.

rengi ile turuncunun uyumu ise daha ağır bir görüntü oluşturmaktadır. Ahşap rengi nerede kullanılırsa kullanılsın eski bir görüntü ortaya çıkarmaktadır. Evinizin sade ve şık bir görüntüsü olsun istiyorsanız bu renkleri kullanabilirsiniz.

Turuncunun bir diğer tonu ise şeftali rengidir. Şeftali rengi kullanarak evinizde harikalar yaratabilirsiniz. Şeftali rengi ile krem rengini evinizde kullanabilirsiniz. Beyaz renginden bu sefer uzak durmalısınız. Şeftali rengini yumuşatmak adına krem kullanılması daha güzel olacaktır.

Son olarak sizlere mutlaka yapmanız gereken bir uyumdan bahsedeceğiz. Bu uyumda bahsedeceğimiz renkler ise turuncu ve rengidir. Bu renklere doğada da sık sık rastlamaktayız. Bu iki renk birbirini çok iyi bir şekilde tamamlamaktadır. Turuncu ve yeşilin mucizevî güzelliğini sizde evinizin bir köşesinde kullanmalısınız. Evinize böylelikle şık bir görüntü katacaksınız.

Bir Cevap Yazın

  1. Turuncu Renk Dekorasyonu Turuncu Renk Dekorasyonu için yorumda bulun

    Turuncu Renk Dekorasyonu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Turuncu Renk Dekorasyonu için ilk yorumu yapabilirsin.