Salonu Geniş Göstermenin Yolları

gün boyu vakit geçirmiş olduğumuz evimizin bir köşesidir. Burada sürekli olarak vakit geçirdiğimiz için salonumuzun büyük olması gerekmektedir. Daha ferah bir odada vakit geçirmek bizim daha huzurlu bir vakit geçirmemizi sağlamaktadır. Bizde siz değerli okurlarımız için salonunuzu daha geniş ve ferah göstermek adına yapmanız gerekenleri söyleyeceğiz.

 • İlk önce salonunuzu büyük göstermek için yapmanız gereken eşya konusunda mantıklı hareket etmeniz olmalıdır. Eşya konusunda dikkat etmeniz gereken husus eşyalarınızın ayaklarının bulunması olmalıdır. Eşyalar yerden yüksekte bulunmalıdır. Böylelikle zemin daha geniş gözükecektir.

 • İkinci olarak ise salonunuzu büyük göstermenin yöntemi duvarlarında kullanmış olduğunuz renklerdir. seçimini iyi bir şekilde yaparsanız salonunuz daha iyi bir görüntüye kavuşmuş olur. Koyu renklerde kaçınmalısınız. Çünkü koyu renkler ışığı emerek salonunuzun daha küçük bir görüntüye kavuşmasını sağlar ancak açık renkler odanızın daha ferah bir görüntüye kavuşmasını sağlar. Böylelikle açık renk yaparak salonunuzu daha ferah bir görüntüye kavuşturabilirsiniz.
 • Kartonpiyerlerinizin rengini duvarların renginden daha açık bir görüntüde yaptırırsanız eğer salonunuz daha büyük gözükecektir.

 • Eşyaların çok fazla yer kaplamasını istemiyorsanız kimilerini duvara monte ettirebilirisiniz.
 • Koyu renk eşyalardan uzak durmalısınız. Koyu renk eşyalar evinizin havasını boğacaktır ve evinizi küçük gösterecektir. Her zaman tertip içinde eşyalarınızı yerleştirmeniz gerekmektedir. Düzenli olan evler daha çok büyük görünmektedir.
 • Odanızın ışığının rengini değiştirerek de odanızı daha büyük gösterebilirsiniz. Gün içerisinde güneşliklerinizi mutlaka açmalısınız. Çünkü evinize güneş ışığı girdiği zaman eviniz daha aydınlık görünecek ve daha ferah bir ortama kavuşmuş olacaksınız. İyi bir şekilde aydınlanmış olan oda mutlaka daha büyük görünecektir.
 • Aksesuarlara olan düşkünlüğünüz var ise mutlaka bu alışkanlığınızdan vazgeçmelisiniz. Çünkü bir evde ne kadar çok aksesuar var ise o ev o kadar dar görünecektir. Evinizin geniş bir şekilde görünmesini istiyor iseniz çok fazla aksesuar kullanamamalısınız. Ancak belirli aksesuarlar evin büyük görünümüne çok fazla katkı sağlamaktadır. Bu aksesuarlardan biride aynalardır. Aynaları kullanarak göz yanıltması sağlayarak evinizi daha geniş göstereceksiniz.

 • Mobilya seçiminde dikkatli adım atmalısınız. Çünkü mobilyanın boyutu evin şeklinde de rol oynamaktadır. Büyük mobilyalar kullanarak evinizi daraltırsınız. Bunun için küçük mobilyalar tercih etmeniz gerekmektedir. Böylelikle daha ferah bir görüntü elde etmiş olursunuz. Bu söylenen önerileri dikkate alırsanız evinizi daha ferah bir görüntüye kavuşturmuş olacaksınız.

 

Bir Cevap Yazın

 1. Salonu Geniş Göstermenin Yolları Salonu Geniş Göstermenin Yolları için yorumda bulun

  Salonu Geniş Göstermenin Yolları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Salonu Geniş Göstermenin Yolları için ilk yorumu yapabilirsin.