Vintage Tarzı Banyo Dekorasyonu

Nostaljik mobilya tasarımlarından hoşlanıyorsanız, banyolarınızda da vintage tarzı öğelerine yer açabilirsiniz. Şık, sade ve görsel açıdan kesinlikle tatmin edici sonuçlar elde edebileceğiniz banyolarınızda işlevselliği yüksek mobilyalar kullanabilmeniz de mümkün. Hiçbir zaman sıkıcı gözükmeyen vintage banyo tasarımlarında aşağıdaki maddelere azami derecede dikkat etmenizde fayda olacaktır.

Duvarlarda ne yapmak istediğiniz size kalmış

Bej, açık gri, gökyüzü mavisi, lila, pastel yeşili ve pembe gibi yumuşak tonlarda renkler duvarlarda tercih edilebilir. Kullanmış olduğunuz mobilyaların ve zeminin rengine göre romantik vintage tonları seçebilirsiniz. Mümkün mertebe enerjik, canlı ve parlak renkleri tercih etmemeye çalışın. Çünkü vintage, sadelik demektir.

Eğer duvarlarda tek renk kullanma fikrine bir türlü ısınamadıysanız, çiçek desenli suya dayanıklı duvar kağıtları da kullanabilirsiniz. Retro iç mekan tasarımlarının vazgeçilmez unsuru olan bu duvar kağıtlarını internetten de satın alabilirsiniz.

Bir diğer seçenek de duvarlarda karo seramikleri kullanmaktan geçiyor. El yapımı aksesuarlarla birlikte mükemmel bir uyumu yakalayabileceğiniz seramiklerde de pastel renk tonlarını kullanmaya dikkat etmenizde fayda olacaktır.

Aynalar çok önemli

Banyoların olmazsa olmazı, aynalar… Ayna çerçevelerinde altın rengi kıvrımlara yer verebilir, yatay veya dikey şekillerde ihtişamlı aynalar satın alabilirsiniz.

Havlu askılığı ve kirli kovası gibi eşyaları da metalden imal edilen modellerden seçmeniz akıllıca olacaktır. Canlı çiçeklere yer açabilir, varsa şekilli vazolarınızı da lavabonun hemen yanında sergileyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Vintage Tarzı Banyo Dekorasyonu için yorumda bulun

    Vintage Tarzı Banyo Dekorasyonu için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Vintage Tarzı Banyo Dekorasyonu için ilk yorumu yapabilirsin.