Yatak odası dekorasyonu yaparken bilinmesi gerekenler

Yorucu bir iş gününün ardından evinize geldiğinizde sıkıcı bir yatak odasında dinlenmeye çalışmaktan sıkıldınız mı? Veya yıllardır aynı mobilyaları kullanıp aynı renkteki duvarlara bakmak da artık canınıza tak etmiş olabilir. Bu gibi durumlarda yapılması gereken hemen kolları sıvayıp yatak odası dekorasyonu fikirlerini araştırmaktan başka bir şey değildir.

Yatak odası dekorasyonu yaparken öncelikle ne kadar vakit ve nakit harcayacağınıza karar vermeniz gerekir.

  • Yeni mobilyalar satın almaktansa hâlihazırda kullandığınız eşyaları yeniden boyayabilir veya uzman ellerde ilk günkü gibi gözükmesi için yeniletebilirsiniz.
  • Duvarları başka bir renge boyamaktansa duvar kağıdı uygulaması yapabilmeniz de mümkün. Daha çok gençler tarafından başvurulan bu yöntem, duvarları boyamaktan çok daha az enerji ve zaman istiyor.
  • Eğer eliniz yatkınsa “kendin yap” tarzı dekorasyon çözümlerine başvurabilir veya kendi mobilyanızı kendiniz imal edebilirsiniz.

Ardından sıra özel yatak odası dekorasyonları yaparken ana bir tema seçmeye gelmiş demektir. Duvar, baza, yastık, yatak örtüsü, nevresim takımı, gardırop ve çekmecelerde ne tür renkler veya desenler kullanacağınıza karar vermeniz gerekir. En sevdiğiniz renkten başlayarak farklı seçenekleri değerlendirin ve kendinize uygun bir paleti hazırlayın. Yatak odasında kullanacağınız tüm renkler de bu palete dâhil olsun. Daha sonra Pinterest gibi sosyal platformlar üzerinden size ilham kaynağı olabilecek yatak odası dekorasyonlarına göz atabilirsiniz. Üstelik fotoğraflarda gördüğünüz dekorasyonların birebir aynısını yapmanız da gerekmez, sadece fikir almak için bile bu görseller arasında mutlaka gezinmeniz tavsiye edilir.

Eğer siz de kendinize özel renkleri kullanarak rahat edebileceğiniz, günün yorgunluğunu bir çırpıda üzerinizden atabileceğiniz bir yatak odası tasarlama gayretindeyseniz; diğer birçok internet kullanıcısı gibi http://dekorasyonu.net/ozel-yatak-odasi/renkli-ozel-yatak-odasi/ adresini ziyaret ederek var olan ipuçlarına göz gezdirmelisiniz. Birbirinden faydalı tüyo ve tasarım fikirlerinin yer aldığı bu siteyi ücretsiz olarak gezebilir, var olan içeriklerden gönlünüzce yararlanabilirsiniz.

Yatak odanızda ağırlıklı olarak ahşap mobilyalar kullanmak istiyorsanız da http://dekorasyonu.net/ozel-yatak-odasi/ozel-ahsap-yatak-odasi/ sayfasındaki fotoğraf galerisinde gezinebilmeniz mümkündür. Tamamı dayanıklı ahşap malzemelerde imal edilen bu yatak odası mobilyaları, sizin de hayalinizi süsleyen dekorasyonu elde etmenize yardımcı olacaktır.

Bir Cevap Yazın

  1. Yatak odası dekorasyonu yaparken bilinmesi gerekenler için yorumda bulun

    Yatak odası dekorasyonu yaparken bilinmesi gerekenler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yatak odası dekorasyonu yaparken bilinmesi gerekenler için ilk yorumu yapabilirsin.