Erkek Çocuk Yatak Odası Tasarım Fikirleri

Erkek çocuklarını daha henüz kucağa yeni aldıktan sonra ideal çocuk odası tasarımını nasıl yapacağını kara kara düşünmeye başlayan anne ve babalar, internet üzerinden kendilerine ilham verebilecek onlarca farklı içeriğe ulaşabiliyor. Biz de bu ebeveynlere yardımcı olmak için birbirinden güzel erkek çocuk odası takımlarını beğeninize sunmuş bulunuyoruz.

Çocuklarınızın büyük bir hayranlıkla izlediği çizgi filmlerdeki karakterlerden tutun, ilgi duyduğu hobiler ve sevdiği renkler de yatak odası takımlarında mutlaka yer almalıdır. Mobilyaları seçerken çocuğunuzun çok fazla hareketli olması halinde sivri köşelere çarpıp zarar görebileceğini de düşünmekte fayda olacaktır. Bu yüzden mümkün mertebe yuvarlak hatlara ve canlı renklere sahip tasarımlar tercih edilmeli.

Duvarlar hangi renge boyanmalı?

  • Çoğu anne baba gibi siz de çocuk odasında mavi rengi kullanmaya karar verdiyseniz, bu rengin sakinleştirici ve kreatif yönü geliştirici etkilere sahip olduğunu söyleyebiliriz.
  • Beyaz renk mobilya ve bazalar için güzel bir arkaplan rengi olabilir. Diğer renklerin negatif etkisini yumuşatabilir.
  • Yeşil rengini ise beyaz veya bejle birlikte kullandığınız takdirde çocuğunuzun hoşuna gidecek bir atmosfer oluşturabilirsiniz.
  • Küçük alanlar için etkili sonuç veren sarı rengi de değerlendirebilirsiniz. Merakı tahrik eden ve beyin aktivitelerini hızlandıran bu renk, geniş alanlarda pek de hoş durmayabilir.
  • Mor ve saf kırmızı renkleri ise erkek çocuk odalarında kullanmanız pek tavsiye edilmez. Bunun yerine daha farklı seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Erkek Çocuk Yatak Odası Tasarım Fikirleri için yorumda bulun

    Erkek Çocuk Yatak Odası Tasarım Fikirleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Erkek Çocuk Yatak Odası Tasarım Fikirleri için ilk yorumu yapabilirsin.