Kızlar İçin Genç Odası Dekorasyon Fikirleri

Çocukluk döneminde çıkarak genç kızlık dönemine adım atan her kız genç odası ister. Normalde birbirinden farklı onlarda genç odası görebiliriz. Fakat her genç kızın zevki farklı olduğu için isteyeceği genç oda modeli de farklı olacaktır. Bizde genç kızlara genç odası dekorasyonu yaparken faydalanabilecekleri birkaç öneri sunacağız.

Yatağınızı Ortopedik Alın

İlk olarak belki de en önemli olan unsurlardan birisinden yani yatağımızdan başlayalım. Genç odası düzenleneceği zaman yatağın mutlaka ortopedik alınması gerekir. Gelişim çağındaki çocuklar için yatağın doğru seçilmesi çok önemlidir.

Odanız Küçükse Açık Renkler Tercih Edin

Eğer genç odanız küçükse mümkün olduğunca açık renkler tercih etmelisiniz. Mobilyalarınız, duvarınızın rengi ve tülünüzün renginin açık olması sizlere odanız daha büyükmüş hissi verecektir ve daha kullanışlı olacaktır.

Odanız küçükse ve az ışık alıyorsa kesinlikle koyu renklerden uzak durmanız gerekir. Koyu renkler odanızın daha karanlık durmasına sebep olacaktır.

Çalışma Masası Olmazsa Olmaz

Kendinize kesinlikle bir çalışma masası ve kitaplık almalısınız. Çalışma masanızın çekmeceli olmasını tavsiye ederiz. Çekmeceli olduğu zaman kalemlerinizi veya yapışkan notlarınızı bu çekmecelerde tutabilir ve ihtiyacınız olduğu zaman hemen alabilirsiniz.

Basit Mobilyalar Tercih Edin

Bazıları yüksek meblağlar ödeyerek gerçekten çok gösterişli mobilyalar alıyor. Fakat bu dekorasyonu yapılan odayı genç odalığından çıkararak daha çok orta yaşlı birisinin odasına çeviriyor. Bu yüzden mobilyalarınızı olabildiği kadar sade ve basit seçmeye çalışın. Korkmayın! Nevresim takımı, tül, perdeydi derken mobilyalarınızın bütün sadeliği gidecektir.

Odanız Büyükse Oturma Alanı Oluşturun

Odanıza gerekli olan eşyaları aldınız ve boş alan mı kaldı? Bu durumda o boş alanı da değerlendirmeniz gerekir. Bu alanı oturma alanı olarak kullanabilirsiniz. Buraya ufak bir koltuk, armut koltuk veya koyabilirsiniz. Bir de kahve masası eklerseniz sizin için müthiş bir dinlenme alanı olacaktır. Arkadaşlarınız geldiği zamanlarda da bu alanda oturabilirsiniz.

Odanızı da Aksesuarlarla Süsleyin

Bir genç odasının olmazsa olmazları arasında aksesuarlar gelir. Bu yüzden odanızı da aksesuarlarla süslemelisiniz. Örneğin sevdiğiniz sanatçının veya tuttuğunuz takımın posterlerini asabilirsiniz. Farklı ışıklandırma objelerinden yararlanabilir, renkli nevresimler kullanabilir ve çalışma masanızın üzerine süsleyebilirsiniz.

Genç kız odalarını süslemek için çok fazla alternatifiniz var. Günümüzde neredeyse her yerden odanızda kullanmak için süs eşyaları bulabilirsiniz. Hatta bu eşyalar için çok yüksek ücret ödemenize de gerek yok. Bu yüzden odanızı döşerken aksesuarları unutmayın.

Bir Cevap Yazın

  1. Kızlar İçin Genç Odası Dekorasyon Fikirleri için yorumda bulun

    Kızlar İçin Genç Odası Dekorasyon Fikirleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Kızlar İçin Genç Odası Dekorasyon Fikirleri için ilk yorumu yapabilirsin.