Marangoza Yaptırabileceğiniz Mobilya Fikirleri

Günümüzde neredeyse hemen hemen her şey fabrikasyondur. Üzerinde bir marka etiketi olduğu sürece neredeyse her şeyi kabul eder duruma geldik. Fakat son dönemlerde el emeğinin değeri artmaya başladı. Bu yüzden kendin – yap tarzı mobilyalar veya marangozlara özel sipariş edilen mobilyalar daha fazla yayılmaya başladı. Yazımızda sizlere marangozlara yaptırabileceğiniz mobilyalar hakkında bilgi vereceğiz.

Banyonuzda Kullanabileceğiniz Havlu Çekmecesi

Neredeyse bütün evlerde mobilyalarının birbirine benzediğini görürüz. Bu mobilyalar bazı marketlerden alınır ve hiçbir değişime tabii tutulmadan banyolara konur. Siz banyonuzun dekorasyonunda daha özgün bir model arıyorsanız bunu marangoza yaptırabilirsiniz.

Yeni Nesil Ranzalar

Ranzalar ilk başlarda 80’li yıllarda evimize girmeye başladı. Yatakhane, yurt ve kışla gibi yerleşimlerde ise uzun süredir kullanılıyor. Son dönemlerde ise her şeyde olduğu gibi ranza modellerinde de bazı değişimler oldu. Yeni nesil ranzaların alt katlarında ağırlıklı olarak çalışma alanları veya oturma alanı oluşturuluyor. Bunu en fazla tercih eden kişiler ise küçük bir evde tek başına yaşayan kişilerdir.

Merdiven Altı Dolapları

Merdiven altı dolaplarını hazır bir şekilde satın almanız mümkün değildir. Çünkü bu dolapların sizin merdiveninizin şekline ve ölçülerine göre özel yapılması gerekir. Mahallenizde bulunan bir marangoz merdiven altınıza dolap yaparak bazı eşyalarınızı burada saklama imkanını size sunabilir.

Ahşaptan Yapılmış Bir

Günümüzde gerçek bir ahşaptan üretilen mobilyalara sahip olmak neredeyse imkansız. Mobilyalarda artık genellikle sunta ve MDF gibi malzemeler kullanılıyor. Eğer gerçek ahşaptan oluşan bir mutfak hayaliniz varsa şuan kullandığınız mutfağa elveda deme zamanınız gelmiş demektir. Marangozunuza özel olarak yaptıracağınız bir mutfak ne kadar pahalı olsa da evinizde en önemli noktalardan birisi olacaktır.

Balkonunuz Size Şehirde Olduğunuzu Unutturabilir

Balkonunuza yaptırabileceğiniz basit mobilyalar sizi şehrin gürültüsünde ve karışıklığından alacaktır. Özellikle balkonunuzda biraz yeşil bitkilerde eklerseniz kendi doğanıza sahip olabilirsiniz. Hatta kendin yap mobilyalar konusunda biraz olsun becerikliyseniz sizde yapabilirsiniz.

Evinizde Kayar Kapı

Pencere ve kapı doğramalarını neredeyse her boyutta bulabilirsiniz. Hatta bunlar oldukça uygun fiyatlarla karşımıza çıkıyor. Fakat duvarınızın içine doğru kayan bir kapıyı hazır bulmanız neredeyse imkansızdır. Eğer diğerlerinden çok farklı benzersiz bir kapınız olsun istiyorsanız marangozunuza bir danışabilirsiniz.

Karyolanız Sıradan Olmasın

Yatak odanızda diğerlerinden çok farklı bir dekorasyon istiyorsanız marangozun kapısını çalmanızda fayda var. Hayal ettiğiniz karyolayı bile rahatlıkla marangozunuza yaptırabilirsiniz. Üstelik maliyeti de çok yüksek olmayacaktır.

Bir Cevap Yazın

  1. Marangoza Yaptırabileceğiniz Mobilya Fikirleri için yorumda bulun

    Marangoza Yaptırabileceğiniz Mobilya Fikirleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Marangoza Yaptırabileceğiniz Mobilya Fikirleri için ilk yorumu yapabilirsin.