Microblading Zararı Var mıdır?

Doğru yöntemleri seçmenizle ve doğru uygulanan tekniklerle muazzam kaşlara sahip olmanız içten değil! Yüzümüzün baş tacı olarak nitelendirebileceğimiz kaşların istenen görünüme sahip olabilmesi için kaşlar üzerinde gerçekleştirilen işlem ve uygulamalar oldukça etkilidir. Bu işlemlerin günümüzde en popüler ve en etkili olanı ise microblading 3d kıl tekniği olarak bilinen yarı kalıcı makyaj uygulamasıdır.

 

Microblading için günümüzün yöntemi diyebiliriz. Yapılan bir hatayı düzeltmek için tekrar silinip temizlenmesi hem yorucu hem üzücü olduğu için kalıcı güzel ve etkili kaşlara sahip olmak artık kaçınılmaz isteğimiz olmuştur.

 

Microblading ile İlgili Bunlara Dikkat Edin!

 

İsteğimiz doğrultusunda seçmiş olduğumuz microblading kaş tasarımı yönteminde yapılacak tasarımın ve işlemin yüzümüzün şekline uygun ve uyumlu olması çok ama çok önemlidir. Kaş tasarımı konusunda uygulamayı yapacak olan güzellik uzmanı ile kaşların nasıl yapılacağına dair fikir yürütmek ve kararı bu şekilde vermek gerekmektedir. Tercih ettiğimiz uzmanın bizim yüz hattımızı düşünerek tasarlayacağı kaşlarımızla artık etrafımıza daha anlamlı, daha çekici, daha etkileyici bakışlar atabiliriz. Çünkü kaşlarımız yüzümüzün en güzel ve alımlı aksesuarlarıdır.

 

Microblading Yaptırmanın Bir Zararı Var mıdır?

 

Hamilelik veya emzirme sürecinde değilseniz, tansiyon ve kalp hastalıklarınız bulunmuyorsa, kanama ve pıhtılaşma probleminiz yoksa, işlem sırasında sizi rahatsız ettirecek bir psikolojik rahatsızlığınız bulunmuyorsa ve uygulama yapılacak bölgede enfeksiyon, et beni ya da kılcal damar yumakları bulunmuyor ise 3d kıl tekniği yaptırmanız da herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.

 

Eğer microblading işlemine uygun bir adaysanız yine de dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcuttur. Uygulama aşamasında uzman tarafından kullanılan malzemelerin kaliteli olması ve kaşların doğal yapısına çok fazla müdahale edilmeden işlem yapılması her zaman daha iyi ve daha sağlıklı sonuçlar verir.

 

Microblading 3d kıl tekniği sonuç olarak bakıldığında en pratik ve zararsız yarı kalıcı makyaj uygulamalarından birisidir. Her gün kaşlara uygulanan ve uygulama sonucunda neredeyse her gün temizlenmek zorunda olan kozmetik ürünlerinin kaşlarımızda yol açacağı zararların önüne geçen kısa sürede sonuç veren ve kalıcılığı yüksek bir uygulamadır.

Bir Cevap Yazın

  1. Microblading Zararı Var mıdır? için yorumda bulun

    Microblading Zararı Var mıdır? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Microblading Zararı Var mıdır? için ilk yorumu yapabilirsin.