Mutfak Dekorasyonunda Modern Trendler

Mutfak genellikle bir evin çekirdeği olarak kabul edilir. Zamanla, evin bu bölgesi devrim niteliğinde bir değişim geçirdi ve modern ev sahipleri giderek daha fazla yüksek teknoloji ürünü şık aletleri, süslü ışıkları ve en yeni armatürleri tercih ediyor. Daha önce, inşaatçılar daha çok oturma ve yemek odasına odaklanırken, yatak odaları ve mutfaklar minimum alan ve ilgi gördü. Bununla birlikte, çağdaş ev arayanlar farklı bir bakış açısına sahiptir. Modern mutfaklarda ayrıca bir kiler veya yardımcı odasının yanı sıra küçük bir yetiştirebileceğiniz veya alanı sabah kahvesi içmek için kullanabileceğiniz bir balkon olabilir.

Depolama ve Sosyalleşme Alanı Olarak Mutfaklar

Mutfaklar aynı zamanda aile üyelerinin yemeklerini deneyebilecekleri bir yer haline geldi. Yemek yapmayı hobi olarak yapan erkekler arasında yükselen bir trend var. Çocuklar bile dünya mutfağına daha fazla maruz kalıyor. Uluslararası aşçılık gösterileri ve teknolojiye daha fazla maruz kalma, bu değişimin başlıca nedenleridir.

Dekor açısından, şimdiki trend, mutfağı dağınık ve düzenli tutmaktır. Sonuç olarak, yeni nesil modüler mutfaklar işlevseldir ve kurulumu, temizliği ve bakımı kolaydır. Estetik olarak gizlenmiş rafları ve çekmeceleri ile kullanışlı saklama seçenekleri sunarlar. Depolamayı en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olan ithal malzemeler, hidrolik menteşeler, kiler sistemleri ve bağlantı parçalarının artık mevcut olduğudur. Ankastre fırınlar, camlı ocaklar, çift kapılı buzdolapları ve bulaşık makineleri ile mutfak aletleri de daha şık hale geldi. Şirketler artık bu cihazları mutfak dekoruna uyum sağlayacak şekilde tasarlıyor.

Mutfak Dekorasyonunda Modern Trendler

Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

Ahşap, taş, fayans ve çelik, mutfak tasarımında kullanılan yaygın malzemelerden bazılarıdır. Renkli el yapımı karolar ve cam karolar da canlı bir görünüm için kullanılabilir. Alanı güzelleştirmek için göz alıcı kahve kupaları, ilginç çaydanlıklar, çerçeveli posterler, duvar resimleri, şık aksesuarlar ve saksı bitkileri ekleyebilirsiniz.

Mutfağınızı Tasarlamak İçin İpuçları

  • En az bir duvarı baş üstü depolama olmadan tutmaya çalışın. Mutfağı aydınlatacak ve yemek kitapları ve sanat eserleri için açık raflar eklenebilir.
  • Büyük bir mutfak olmadıkça, odayı gösterdikleri için ağır panjurlardan ve eğimli ahşap panjurlardan kaçının.
  • Benzer şekilde, mutfağınıza bol güneş ışığı girmesini sağlayan gerçekten büyük pencereleriniz yoksa koyu renklerden kaçının. Duvar ve armatürler için hoş renkler kullanın.
  • Bulmayı kolaylaştırmak için öğeleri göreve göre düzenleyin.
  • Tezgahların altına fiş noktaları kurabilir ve tezgahta tellerin geçmesi için açıklıklar sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

  1. Mutfak Dekorasyonunda Modern Trendler için yorumda bulun

    Mutfak Dekorasyonunda Modern Trendler için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Mutfak Dekorasyonunda Modern Trendler için ilk yorumu yapabilirsin.