Oturma Odası Koltuk Takımları

Oturma odası mobilyalarında birçok farklı kumaş kullanılmaktadır. Genel olarak arasında deri kumaşlı koltuklar, kumaş koltuklar, keten koltuklar, saten kumaşlı koltuklar yer almaktadır. Koltuk takımlarında  dikkat edilmesi gereken özel durumlar vardır. Örneğin deri kumaşlı temizliği kolaydır ancak kışın soğuk, yazın sıcak tutarlar.

Oturma odalarında genellikle desenli renklerde seçilmelidir. Salonlarda ise koyu renkler özellikle bordo, yeşil, mürdüm, ebru, bej ve kahve tonları kullanılmalıdır. Amaç mekâna daha seçkin bir hava yansıtmaktır. Siz de yeni bir koltuk takımı almayı düşünüyorsanız salonunuzun genişliği veya nasıl ferah olacağı hakkında araştırma yaparak eşya almalısınız. 2013 yılının trend mobilya takımları ciddi anlamda gelişmiş göze hitap eden modeller olmaktadır. Oturma odaları için desenli ve flu renkli koltuklar hoş dururken salonlar için koyu renkli ve desensiz modeller tercih edilerek salondaki diğer aksesuarlar ön plana çıkarılmaktadır.

Ayrıca düz bir koltuk için sıradanlığı ortadan kaldırmak için renkli ve şık minderler kullanılabilir. Tabi ki bütün bunların yanında koltuklarınızın döşemesi de kolay temizlenebilir tipte olmalıdır. Oturma odası mobilyaları seçimlerini daha dikkatli yaparsanız daha göz alıcı ve ferah bir oturma odasına sahip olmuş olursunuz.

Bir Cevap Yazın

  1. Oturma Odası Koltuk Takımları için yorumda bulun

    Oturma Odası Koltuk Takımları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Oturma Odası Koltuk Takımları için ilk yorumu yapabilirsin.