Salonunuza Sade Bir Dokunuş Yapmak İçin…

İnternet üzerindeki dekorasyon ve mobilya modellerine baktığınızda çoğu tasarımın sıradan insanlara göre hayli lüks kaçtığını fark edebilirsiniz. Üstelik Türkiye’de inşa edilen çoğu ev, bahsi geçen mobilyaları uygulamak için yeterli alana da sahip olmayabiliyor. Hal böyle olunca hem uygun maliyetli, hem de şık oturma odası takımlarına olan talep artıyor.

Bu yazının devamında göreceğiniz oturma odası tasarımları, toplumun orta sınıfına hitap ettiği için kolayca elde edilebilir. Evinizin salonunu tasarlarken sadeliği hedefliyorsanız, koltuk ve döşeme takımlarına fahiş bedeller ödemek zorunda değilsiniz. Ancak öncelikle

  • Oturma gruplarını kullanacağınız salonun açık tonlu bir renkte boyanması çok önemlidir. Açık kahve, yavru ağzı veya krem rengini tercih edebilirsiniz. Abartıya kaçmayacak şekilde duvarlara yapışkan desenler de kullanmak salonun şıklığını tamamlayacaktır. İlginç saat modelleri, çeşitli tablolar ve figürleri de deneyebilirsiniz.
  • Zeminde laminat parke kullandıktan sonra halı tercihinde shaggy modellerine göz atmanız tavsiye edilir. Düz renk halılara kıyasla çok daha enerjik gözüken shaggy halılar, oturma odasında bulunmaktan zevk almanızı sağlayacaktır.
  • Salonun ortasına güzel bir sehpa yerleştirmeyi unutmayın. Sehpanın rengini belirlerken de halı, duvar ve koltuk kanepe takımının renklerini göz önünde bulundurun.

Aşağıda listelenen oturma grubu modelleri, salonunuzu tasarlarken yeni fikirler edinmenize yardımcı olabilir. Genel olarak oda içinde renk uyumunu yakalamak istiyorsanız, seçtiğiniz eşyaların birbirinin açık veya konu tonlarına sahip olmasını sağlamanız gerekecektir.

Bir Cevap Yazın

  1. Salonunuza Sade Bir Dokunuş Yapmak İçin… için yorumda bulun

    Salonunuza Sade Bir Dokunuş Yapmak İçin… için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Salonunuza Sade Bir Dokunuş Yapmak İçin… için ilk yorumu yapabilirsin.