Küçük Salonlar için Hepsi Birbirinden Faydalı Dekorasyon Önerileri

Hangimizin en büyük hayalleri arasında mutfağı ve salonu kocaman, geniş ve ferah bir evde yaşamak yer almıyor ki? Lakin bazen maddi durumumuz gönlümüzdeki evi satın almaya ya da kiralamaya yetmediğinden salonu ve mutfağı bulunan evlerde yaşamayı gönlümüz pek razı olmasa da kabul etmek zorunda kalıyoruz.

Aslında küçük salonları bile harika mobilyalar ile donattığımız takdirde salonlarımızın şirin mi şirin görünmesini sağlayabilir; odamızın yeterince geniş olmamasının verdiği o içimizdeki burukluğu hafifletebilir; hatta ve hatta salonumuza aşık bile olabiliriz.

Bu yazımızda küçük salona sahip evde yaşayanların oldukça işine yaracak olan hepsi birbirinden faydalı birkaç dekorasyon önerisinden bahsetmek istiyoruz.

İşte; küçük salonlar için dekorasyon önerileri listemiz:

  • Koltuk takımları yerine köşe takımları tercihinde bulunun

2 adet kanepeden ve ekstra koltuklardan oluşan bir koltuk takımı ile odanızı daha da küçültmek ve kendinize nefes alacak alan bırakmamak istiyorsanız; öncelikle koltuk takımlarınızla vedalaşmanızı ve yerine odanızı daha geniş ve ferah gösterecek köşe takımları tercihinde bulunmanızı öneriyoruz.

Bu sayede odanızın hem daha geniş görünmesini sağlayabilir hem de odanızda karmaşık bir görünüm oluşmasının önüne geçebilirsiniz.

  • Minimalist tasarımlar temel felsefeniz olsun

Hangimiz herşeyin daha küçüğünün daha sevimli ve güzel göründüğünü inkar edebiliriz ki? Söz konusu evlerimizde kullandığımız mobilyalar ve aksesuarlar olduğunda da aynı durumun geçerli olduğunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz.

Küçük salonunuzu kocaman kocaman aksesuarlar ile doldurmak yerine mümkün olduğunca minimalist takılarak; salonunuzun her bir köşesinin daha şık ve daha estetik görünmesini sağlayabilirsiniz.

  • Televizyon ünitesi kullanmak yerine televizyonunuzu duvara monte edin

Şayet salonunuzda kullandığınız televizyon ünitesinin aşırı yer kapladığını düşünüyorsanız; televizyonunuzu duvara monte ederek; odanızın genişlemesini sağlayabilirsiniz.

Tabii ki hala eski tarz tüplü televizyonlardan kullanmıyorsanız!

  • Zıt renkleri bir arada kullanın

Odanızı daha geniş gösterebilmenizin bir diğer yolunun ise zıt ve canlı renkleri bir arada kullanmak olduğunu söyleyebiliriz.

Sarı-mor; yeşil-kırmızı; turuncu-mavi gibi tamamen birbirine zıt ancak oldukça canlı renklere duvarlarınızda, mobilyalarınızda ya da eşyalarınızda yer vererek; harika bir konsantrasyon yaratabileceğiniz gibi odanızın küçüklüğünün göze batmasını da engelleyebilirsiniz.

  • Orta sehpanız mümkün olduğunca minimal olsun

Küçük bir salonunuz varsa en idealinin orta kullanmamak olduğunu hatırlatmakla birlikte şayet illa ki orta sehpasız asla yapamam, diyorsanız; mümkün olduğunca fazla yer kaplamayan, küçük bir orta sehpa seçiminde bulunmanızı tavsiye ediyoruz.

 

 

Bir Cevap Yazın

  1. Küçük Salonlar için Hepsi Birbirinden Faydalı Dekorasyon Önerileri için yorumda bulun

    Küçük Salonlar için Hepsi Birbirinden Faydalı Dekorasyon Önerileri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Küçük Salonlar için Hepsi Birbirinden Faydalı Dekorasyon Önerileri için ilk yorumu yapabilirsin.