Küçük Salonlar İçin Tasarım İpuçları

Büyük şehirlerde yaşayan ve çok zor şartlar altında ev sahibi olan binlerce insan gibi sizin de salonu küçük bir eviniz varsa, bir araya getirdiğimiz farklı küçük modellerine göz atarak bu yaşam alanını nasıl daha iyi ve verimli bir şekilde tasarlayabileceğiniz noktasında fikir sahibi olabilirsiniz. Toplam 18 farklı görselin yer aldığı bu yazıda yer alan ipuçları, küçük salonları daha da geniş gösterebilmenize imkân tanıyacaktır.

Küçük salonların tasarımını artık dert etmeyin

Misafir ağırladığınız zaman mutfak veya yatak odası yerine salonda vakit geçirdiğiniz için, salonun tasarımına ayrı bir özen göstermenizde fayda olacaktır. Evde yaşayan kişi veya kişilerin göz zevkini, anlayışını ve kişiliğini yansıtan salonları tasarlarken göz önünde bulundurulması gereken birçok kıstas vardır. Renkler ve desenlerden tutun, salonda kullanılan mobilya ve dekoratif öğelere kadar birçok etken söz konusudur. Eğer bu kıstaslara yeteri kadar önem verilmezse, küçük salonlar çok daha da küçülebilir. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli husus, zeminden yer kazanmak için daha dikine uzanan mobilyalar kullanmaktır.

Kısıtlı alanlarda mahir dokunuşlar

Beyaz, açık krem ve bej gibi renkleri kullandığınız takdirde güneş ışığını salon içinde daha fazla alana yayabilirsiniz. Salonun daha aydınlık olması, daha geniş gözükmesine yardımcı olur. Öte yandan kullanışlı, az ama öz mobilyalara yer vermek de akıllıca bir hareket olacaktır. Gereksiz tasarım öğeleri de buna dahil.

Bir Cevap Yazın

  1. Küçük Salonlar İçin Tasarım İpuçları için yorumda bulun

    Küçük Salonlar İçin Tasarım İpuçları için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Küçük Salonlar İçin Tasarım İpuçları için ilk yorumu yapabilirsin.